
15:07, 30 березня
Підприємство на Хмельниччині продало за кордон майже 189 тисяч кубометрів біометану
189 тисяч кубометрів біометану за минулий місяць експортувало за кордон підприємство з Хмельниччини, яке першим в Україні почало продавати цей екологічний газ у Європу. Про це повідомив керівник проєкту біометанового заводу Володимир Івахів.
Біометан виробляють на комплексі в Хмельницькій області, де використовують відходи свиноферми, агропромислові залишки та іншу органічну сировину. Щодня ферма генерує близько 150 кубометрів сировини, інформує Суспільне.
“Газ виходить, коли ми змішуємо свинячий гній, курячий послід, жом цукрового буряка, яблучний вичавок та іншу біологічну масу. Потім усе це бродить близько 40 днів”, – пояснює директор комплексу Олег Шевченко.
Процес виробництва проходить кілька етапів: спочатку отримують біогаз, потім його очищають до біометану. “Після компресування біогаз розділяється на два компоненти: СО₂ і біометан, який проходить через спеціальну мембрану”, – додає Шевченко.
Готовий біометан закачують у газорозподільчу мережу, звідки він потрапляє до Європи.
Чому вигідніше продавати за кордон?
За словами Володимира Івахіва, біометан в Україні поки що не має достатньої державної підтримки. Виробництво цього газу дорожче за видобуток природного, а стимулів для його використання всередині країни немає.
“В Європі діють “зелені премії” для альтернативних джерел енергії, тому ціна біометану там у два рази вища, ніж природного газу”, – пояснює Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України. За його словами, тисяча кубометрів біометану в ЄС коштує близько 900 євро, тоді як природний газ – 400 євро.
Європа активно підтримує декарбонізацію та розвиток альтернативної енергетики, тому біометан використовують у котельнях, електростанціях, на транспорті та у промисловості.
Україна виходить на біометановий ринок
Наразі в Україні працює три підприємства, які виробляють біометан: завод “Галс Агро” в Чернігівській області, завод “МХП” у Дніпропетровській області та завод “Вітагро” у Хмельницькій області. Усі вони почали експорт у 2024 році.
Україна має значний потенціал у виробництві біометану, адже її газотранспортна система вже інтегрована з європейською. Експерти вважають, що за підтримки держави цей сектор може стати важливою складовою енергетичної безпеки країни.

Інформує ngp-ua.info
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:56
30 березня
ТОП новини
live comments feed...