• Головна
  • Україна зміцнює співпрацю з НАТО: асоційоване членство в CIOR і обмін досвідом у Швеції
13:26, Вчора

Україна зміцнює співпрацю з НАТО: асоційоване членство в CIOR і обмін досвідом у Швеції

Як Україна поглиблює оборонне партнерство з НАТО і Швецією

Як Україна поглиблює оборонне партнерство з НАТО і Швецією

Україна стала асоційованим членом найбільшої у світі організації офіцерів резерву країн НАТО — Confédération Interalliée des Officiers de Réserve (CIOR). Офіційне оголошення відбулося 31 січня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Рішення про приєднання України було одностайно підтримане керівниками національних асоціацій офіцерів резерву країн Північноатлантичного альянсу.

Станом на сьогодні, серед держав-партнерів НАТО лише Україна, Швейцарія та Австрія мають статус асоційованих членів CIOR. Це рішення стало історичним кроком, на який Україна чекала понад два десятиліття.

"Це історичний крок, який мав відбутися ще 23 роки тому. Приєднання до CIOR відкриває для України нові можливості, перш за все — у розвитку сил резерву та поглибленні співпраці з НАТО", — наголосив заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник, очільник української делегації в Брюсселі.

Він підкреслив, що Україна готова не лише переймати досвід партнерів, а й ділитися власними напрацюваннями у сфері підготовки резервістів та організації системи оборони.

Президент CIOR, полковник Йорн Буо, привітав Україну з новим статусом і підкреслив важливість взаємного обміну знаннями та досвідом між резервістами країн НАТО та їхніми партнерами. "Ми щиро вітаємо українських резервістів у нашій спільноті. Нам є чому вчитися одне в одного, а обмін цінностями, знаннями, навичками та реальним бойовим досвідом принесе користь усім учасникам і зміцнить основи наших свобод і безпеки", — зазначив він.

Україна приєдналася до CIOR

Українські військові медики обмінялися досвідом у Швеції

Паралельно зі зміцненням військових зв’язків із НАТО, Україна активно розвиває міжнародну співпрацю у сфері військової медицини. Понад 100 українських військових медиків відвідали університетську лікарню Сальґренска в Швеції. Візит був організований українською волонтерською організацією Repower за підтримки Міністерства оборони України.

"Більшість учасників прибули безпосередньо з фронту. Для них це можливість не лише обмінятися знаннями, а й на деякий час відійти від реалій війни", — розповів один із організаторів заходу, шведський лікар Йонас Циммерман, який неодноразово працював в Україні.

Захід розпочався з виступів керівництва лікарні, які підкреслили важливість такої співпраці. "Велика честь вітати вас тут. Ви боретеся не зброєю, а знаннями, руками та серцями. Ми приймаємо вас не як гостей, а як колег", — зазначив директор лікарні Бубу Галльберг.

Програма включала роботу в групах із місцевими медиками, а також виступи українських лікарів, які ділилися своїм досвідом на передовій. Вони розповідали про евакуацію поранених у складних умовах — у темряві, під дощем і при постійній загрозі атак дронів.

Один із таких випадків описав лікар Юрій Нарижний: "Евакуація, в якій я брав участь, тривала 14 годин. Спочатку пораненому надали першу допомогу на полі бою, потім ми транспортували його пішки на ношах. Після надання невідкладної допомоги чекали можливості для подальшої евакуації і, зрештою, доставили пораненого човном до лікарні".

Візит завершився обговоренням важливих уроків, які Україна винесла зі своєї боротьби. На запитання шведських колег про те, що робити в разі можливої загрози для Швеції, українці відповідали коротко і впевнено: "Не здавайтеся. Дійте разом. Підготуйте медичний персонал. Навчайте цивільне населення надавати першу допомогу".

Підтримка України від Сальґренської університетської лікарні

Університетська лікарня Сальґренска активно підтримує Україну з початку повномасштабної війни. Її міжнародний центр Sahlgrenska International Care (SIC) організовує постачання медичного обладнання, зокрема респіраторів, інфузійних помп, діалізних апаратів та іншого обладнання для невідкладної допомоги.

Окрім гуманітарної підтримки, лікарня фінансує спеціалізовані навчальні курси для українських лікарів. З 2022 року там лікували понад 40 українських пацієнтів із важкими пораненнями, що потребували складних хірургічних втручань і тривалого догляду.

Об’єднання зусиль у військовій та медичній сферах демонструє, що Україна не лише отримує підтримку від міжнародних партнерів, але й активно ділиться своїм безцінним досвідом, здобутим у найскладніших умовах. Це ще один крок до зміцнення національної безпеки та міжнародної солідарності.

Інформує stopcor.org

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...