13:15, Вчора
Чи зростуть ціни на бензин, якщо припиниться транзит нафти через Україну
РОЗБІР ВІД
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонує заборонити транзит російських нафти та газу через територію України на період воєнного стану. Ця пропозиція викликала суспільний резонанс, адже частина експертів і споживачів побоюється, що це може призвести до зростання цін на пальне в Україні. Однак, експерт ринку пального та директор консалтингової компанії «А-95» Сергій Куюн у ексклюзивному коментарі Комерсант український заявив, що цей крок не матиме значного впливу на вартість пального для українців.
Сергій Куюн пояснив, що припинення транзиту російської нафти жодним чином не вплине на ціни на бензин та дизельне паливо в Україні.
«Ні, абсолютно ніякого відображення на наших цінах це не матиме. Бо ця нафта – вона прямує для переробки на підприємства Угорщини і Словаччини, відповідно», – зазначив експерт.
За його словами, хоча Україна закуповує частину нафтопродуктів у цих країнах, їхня вартість не залежить від ціни на нафту, що постачається через українську територію.
«В нас дійсно є деяка невеличка частка ринку, яку ми закуповуємо в Словаччині та в Угорщині. Але ті контракти – вони не прив’язані до цін на нафту, вони прив’язані до котирувань нафтопродуктів у Європі. Відповідно, ніяким чином та нафта не буде впливати на ці ціни», – додав він.
Які перспективи для ринку пального
Щодо загальних прогнозів на найближчі місяці, Сергій Куюн наголошує, що ситуація на ринку пального залишається нестабільною, оскільки ціни значною мірою залежать від світових котирувань на нафту.
«Про квартал важко говорити, бо ситуація дуже сильно змінюється. Останні події це ще раз доводять. Тобто, з початку року у нас підвищились акцизи на пальне, це було закладено ще влітку в законопроєкті відповідному. І була надія, що, в принципі, там невеличке підвищення буде, десь на 1,3 гривні на скраплений газ, на 1,5 гривні бензин, на 2 гривні дизпальне. Податку, саме податку. І була надія, що можемо пройти навіть непомітно це підвищення, але так не сталося», – пояснив експерт.
Він також зазначив, що вже зараз українські трейдери змушені були підняти ціни на бензин, дизельне паливо та скраплений газ у середньому на 1-1,5 гривні.
«Чому? Тому, що ми зіштовхнулися з підвищенням світових цін на нафту. Буквально за перший тиждень сталося 5% підвищення цін на нафту. І це вже, так би мовити, скасувало перспективу пройти це непомітно. Тому що сумарно потенціал зростання становив десь 2,5 гривні. Це вже досить багато, відповідно, трейдери не могли вже тримати ціни далі. І ось вчора ми побачили перший етап підвищення, десь на 1-1,5 грн зросли ціни на всю лінійку палив», – пояснив Куюн.
Подальша динаміка цін залежатиме від ситуації на світових ринках.
«Чи буде далі зростання – зараз ще питання. Тобто, це те, що було повністю об’єктивне. Те, що зрозуміле. Далі, я думаю, ринок буде дивитися на світові ціни. Якщо вони будуть надалі зростати, відповідно, ціна буде теж рости. Тому не можу сказати, що далі ціна буде обов’язково зростати, подивимося», – підсумував Сергій Куюн.
Інформує komersant.info
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...