19:08, 6 листопада
Найбільша українська компанія з видобутку бурштину продається Китаю
Лідера українського ринку приватного видобутку бурштину – компанію “Центр “Сонячне ремесло” – купує громадянин Китаю Рен Йонгпенг. Напередодні (5 листопада) його компанія ТОВ “Люмос Плюс” стала одноосібним учасником ТОВ “Центр “Сонячне ремесло”.
Попередніми власниками ТОВ “Центр “Сонячне ремесло” були ТОВ “Конкорд Консалтинг” засновника Concorde Capital Ігоря Мазепи (58%), Юрія Благодира (32%, керівник в 2021-24 рр.) і Галини Симхи (10%).
Джерело видання на ринку надрокористування повідомило, що закриття угоди і оновлення даних про кінцевого бенефіціарного власника очікується найближчими днями.
З минулого року Ігор Мазепа і Юрій Благодир контролюють ще одну бурштиновидобувну компанію зі схожою назвою – ТОВ “Сонячне Ремесло” (раніше називалося ТОВ “Санкамян”). Третім учасником цього товариства є громадянин Китаю Ванг Чжикай.
Як повідомляло ІншеТВ, компанія «Центр «Сонячне ремесло» бізнесмена Ігоря Мазепи та партнерів заявила в лютому, що починає роботи на Томашгородському родовищі бурштину в Рівненській області. Площа родовища – 457,7 га, прогнозовані запаси – 191 т, зазначив Мазепа. Він розповів, що восени минулого року він з партнерами придбав компанію «Санкамян», яка пройшла всі дозвільні процедури та отримала ліцензію на видобування бурштину в липні 2022 року.
Також, за словами бізнесмена, до проєкту залучили іноземного інвестора. Це китайський підприємець Ванг Чжикай, якого Мазепа назвав «одним із основних операторів китайського ринку бурштину».
«Ванг Чжикай став одним із небагатьох прямих іноземних інвесторів в Україну під час війни», – наголосив Мазепа.
За його словами, безпосередній видобуток бурштину планується розпочати навесні. Прогнозовані обсяги видобутку становитимуть плюс-мінус 20 т на рік. При цьому лише податки на користування надрами становитимуть майже 1000 грн за кожен кг бурштину, 30% з яких відійдуть місцевій громаді», – зазначив Мазепа.
Бізнесмен оцінює обсяг ресурсів на освоєння нового родовища у «десятки мільйонів доларів». «Тож Україна отримає інвестиції, ринок бурштину – продовження легальної історії видобутку та ще більший вихід на зовнішні ринки, а Рівненська область і місцеві громади – нові робочі місця, надходження у бюджет і ліс на місці відпрацьованих ділянок», – вважає Мазепа.
За даними Держгеонадр, Україна посідає третє місце у світі після Польщі та Росії за розвіданими запасами бурштину – близько 1430,8 т. Більша частина покладів знаходиться у Волинській, Рівненській, Житомирській і Київській областях. За даними Міністерства екології за 2015 рік, щороку в Україні видобувається близько 120–300 т нелегального бурштину. Легальний видобуток у 2019 році становив 2,8 т. Законний видобуток – справа трудомістка: потрібно отримати ліцензію і необхідні дозвільні документи, узгодити бізнес-план у державних відомствах та інвестувати у видобуток. В основному легальний видобуток готові потягнути державні та комунальні підприємства.
У 2022 році компанія «Центр «Сонячне ремесло», в яку інвестував Concorde Capital Мазепи, видобула більше 10 т бурштину на $6–7 млн.Інформує inshe.tv
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:59
19 листопада
20:19
19 листопада
17:43
19 листопада
14:30
19 листопада
23:58
17 листопада
16:48
17 листопада
ТОП новини
live comments feed...