Новини компаній
14:04, 30 червня 2023 р.
Що таке ніж виживання? І чи потрібен він вам насправді?
Новини компаній
Ви могли бачити рекламу цих ножів в інтернеті. Ви могли бачити, так звані ножі виживання на сторінках та полицях магазинів.
Сам вираз “ніж виживання” звучить красиво та привабливо. Бо вижити бажає кожна людина. Так що це за ножі такі? Вони дійсно корисні, або їх назва – просто чергова маркетингова хитрість?
Трохи про визначення та назви.
Для початку, як водиться, визначимося з поняттями. Подивимось, що пишуть про ножі виживання ті, хто їх рекламує та продає.
Таким чином з їх статей, рекламних оглядів та описів товарів на сторінкам магазинів ми можемо дізнатися що, ніж виживання призначений для використання в екстремальних умовах та ситуаціях виживання. Він не є просто туристичним ножем, а відрізняється від нього у кількох аспектах:
- Конструкція: Ніж виживання має більш масивну і міцну конструкцію, призначену для використання в екстремальних умовах. Майже усі ножі виживання які ви зустрінете у магазинах будуть мати яскравий вражаючий вигляд, помножений на справді значні габарити. Ніж якби намагається переконати вас, що, якщо він буде у ваших руках, то ніщо й ніхто перед вами точно не встоїть. Він може мати більш довгий і товстий клинок який підійде для різання, оброблення здобичі, рубання гілок та невеликих дерев для створення укриттів та простих дерев'яних інструментів, а також, звісно, самозахисту.
- Додаткові функції: Деякі ножі виживання мають додаткові функції, які (як стерджують продавці) можуть бути корисними у складних ситуаціях, повязаних з виживанням в умовах дикої природи. Наприклад, деякі моделі можуть мати інтегрований компас, пусте всередині руківя-контейнер, у якому можно сховати сірники або запальничку, шнур та інші інструменти, які можуть бути корисними при виживанні. Та головна ознака більшості ножів виживання - пилка на обусі. Без неї ніж виживання не може вважатись справжнім. Причому, версії, для чого потрібна ця пилка можуть помітно відрізнятись від продавця до продавця.
- Матеріали: Стверджується, що ножі виживання зазвичай виготовляються з більш міцних та високоякісних матеріалів, таких як якісні сорти нержавіючої сталі або якісна ж високовуглецева сталь. Вони можуть мати спеціальні покриття для захисту від корозії та підвищення стійкості до подряпин та сколів, а також, як то кажуть, надання лезу “противідблискових властивостей”.
- Орієнтація на виживання: Основною метою ножа виживання є допомога в ситуаціях виживання, забезпечення необхідних інструментів та можливості впоратися з різними завданнями, пов'язаними з пошуком їжі, води, створенням укриття та вогню, полюванням тощо.
Загалом ніж виживання призначений для використання в екстремальних умовах і при ситуаціях виживання, в той час як туристичний ніж більше орієнтований на повсякденне використання в походах і туристичних поїздках.
І треба сказати, що цей останній пункт мабуть і є головним приваблюючим елементом реклами усіх цих ножів виживання. Бо у майже кожному дорослому чоловікові живе хлопчисько для якого володіти чимось, пов'язаним з пригодами - то є велика радість та щастя.
Що ми можемо сказати про більшість ножів виживання насправді?
Якщо ви шукаєте великий та міцний ніж для походів, якісий ніж для бушкрафту може бути куди більш зручним та ефективним.
Що до конструкції можна сказати, що часто ці ножі виходять занадто великими та незграбними. Такий ніж незручно (та й важкувато) постійно носити із собою, особливо по заростях та іншій складній місцевості. Такий великий клинок дуже часто буде просто зайвий.
До того ж поле руків'я-контейнер часто погано впливає на баланс ножа та помітно послаблює його конструкцію. Виходить дещо парадоксальне – ніж має великий клинок, яким можна щось від душі порубати, але відповідного хвостовика він не має. Такий клинок з великою ймовірністю просто виламається з руків'я під час роботи. Та й саме поле руків'я не буде дуже міцним. Справжні ножі для використання в лісі називаються ножами для бушкрафту. Великий хвостовик клинка, який йде на всю глибину руків'я (так звана конструкція фул танг) є однією з головних їх ознак. Звісно, що у ножа із наскрізним хвостовиком або фул тангом місця під контейнер в руквї вже не залишиться. Але сам ніж буде міцним.
Додаткові функції. Про контейнер ми вже казали. Про компаси на руківї можемо сказати лише те, що на більшості ножів виживання китайського виробництва вони просто не працюють. Ще й дуже швидко ламаються та розколюються. Краще б на наверші рукояті завість крихкого компасу була сталева ударна поверхня, яка надасть змогу використовувати ніж у якості, хоч і поганого, але молотка. Ще там може бути склобій, яким крім скла можна розбивати лід та мерзлу землю, розколювати та подрібнювати щось, що потрібно розколоти чи подрібнити.
Також зазначимо, що велика кількість так званих ножів виживання прикрашено різного роду отворами у клинках та руківях. Пояснення того, що це таке та навіщо воно потрібне теж бувають різні. Від того що це зроблено для того, щоби полегшити великий ніж, до всіляких казок про “кровостьоки”. Насправді, єдиний отвір, який дійсно потрібний у руківї – це темлячний отвір. Ось це, елемент у конструкції дуже потрібний бо темляк річ для ножа яким будуть рубати та взагалі тяжко працювати – річ необхідна. Усі інші “дірки” будуть лише послаблювати конструкцію та забиватись брудом (втомитесь потом кожного разу їх прочищати).
Матеріали. Тут дуже складна історія. Бо дуже вже часто китайські ножі, які виглядають круто, насправді мають дуже слабку конструкцію (часто це пов'язано з вже згаданим хвостовиком, який надто слабкий чи просто відсутній). До того ж буває що виготовляють їх з дуже неякісної сталі. Бо в цих майстрів буває, що й нержавійка ржавіє, і що клинки рвуться немов папер або фольга. Щоби таких чудес з вами не сталося рекомендуємо купувати ножі тільки від відомих брендів та тільки у серйозних спеціалізованих магазинах. Ніякі “ноунейми” краще не брати. Та й про ножові сталі щось почитати не завадить.
Останнє та головне! Пилка! Славнозвісна пилка на обусі! Діло в тому, що ті, кому довелося щось пиляти тою пилкою, частіш за все кажуть, що пиляти гілки та дерева нею незручно, та пиляє вона сама дуже погано. І це не дивно, бо справжня пилка по деревині то не просто “зубчики”. Не знаємо, як вам, а нам не доводилося ще бачити на ножах виживання справжньої пилки з грамотно розведеними зубцями. Таке відчуття, що вона там чисто декоративна.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:03
19 грудня
17:53
19 грудня
13:45
19 грудня
15:21
17 грудня
ТОП новини
live comments feed...