08:20, 30 серпня 2022 р.
Можлива примусова евакуація на Харківщині: кого, за яких обставин та куди переміщатимуть
Кілька днів тому у Міністерстві реінтеграції прийняли рішення щодо можливої обов'язкової евакуації окремих населених пунктів у ще 3 областях: Миколаївській, Запорізькій та Харківській. До цього евакуювали мешканців Донеччини. Наразі керівництво нашої області визначилось з тим кого та куди можливо будуть евакуювати й чіткі підстави для такого складного рішення. Голова ХОВА Олег Синєгубов роз'яснював ситуацію.
Кого та за яких обставин можуть евакуювати
Посадовець наголосив, що мова йде про можливу примусову евакуацію у тих випадках, та регіонах області, де по іншому буде неможливо забезпечити людей необхідним для життя. Це Богодухівський район Золочівська громада, Харківський район Дергачівська громада, Чугуївський район, зокрема місто Чугуїв.
"Взагалі, якщо у нас буде примусова евакуація або просто евакуація за необхідності, то це приблизно 350 тисяч людей. Це по всій лінії фронту області. Це перша черга, на випадок загострення ситуації", - каже Олег Синєгубов.
Підстави для евакуації:
- потрапляння населеного пункту в оточення чи окупацію ворогом
- проведення бойових дій на території населеного пункту
- ураження критичної інфраструктури взимку, коли неможливо буде подавати тепло в оселі людей
"Ворог бив по нашій цивільній критичній інфраструктурі. Це ТЕЦ-5, ТЕЦ-3,Зміївська ТЕЦ. У нас була така жарка ніч. Критична інфраструктура уражена, проте ми продовжуємо готуватися. Я навіть не хочу говорити і думати про те, що нам доведеться евакуювати місто Харків", - каже Олег Синєгубов.
Голова ХОВА наголошує, що наразі підстав для примусової евакуації на території Харківської області з тих населених пунктів, які підконтрольні ЗСУ немає.
Куди та як евакуюватимуть людей у разі необхідності
З приводу можливої евакуації в адміністрації області провели спеціальну нараду і з офісом президента і з профільним Міністерством реінтеграції тимчасово окупованих територій та чітко визначили ті регіони та міста, які будуть відповідальні за переміщення та приймання евакуйованого населення. В разі необхідності переміщатимуть людей до Полтавської, Рівненської, Черкаської, Кіровоградської області та інших. Вони будуть тримати у себе резервні місця.
Наразі готують спецтранспорт, маршрути та регламент можливої евакуації. Виїхати у разі критичної ситуації можна буде власним транспортом, державними автобусами, та спецтранспортом для тих, хто потребує особливих умов.
Як організовуватимуть життя людей в евакуації
Віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила у прямому ефірі спільного інформаційного марафону UAразом, що в умовах обов’язкової евакуації держава безкоштовно забезпечує людям перевезення, проживання, харчування та медичні послуги.
Окрім того, передбачені виплати жителям областей, з яких проводиться евакуація.
"Якщо це обов’язкова евакуація – 2 200 грн на кожну особу одразу по прибуттю потяга або іншого транспортного засобу, який використовується під час евакуації. А також – 2 000 грн на кожну дорослу особу, 3 000 грн на кожну дитину або людину з інвалідністю", – поінформувала Верещук.
Раніше ми писали:
Що з роботою в Лозовій: рівень безробіття, працевлаштування, вакансії
Хлопці з Лозівського району увійшли до національного списку Forbes «30 до 30»
Дитсадки та дошкільне навчання під час війни: як працюватимуть з малечею в Лозовій
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:44
23 листопада
16:20
23 листопада
13:50
23 листопада
11:54
23 листопада
23:15
21 листопада
live comments feed...