14:41, 16 серпня 2022 р.
Через війну з Лозівської ОТГ за кордон виїхало близько 30% школярів: як вони навчатимуться
Новий навчальний рік для майже третини школярів Лозівщини розпочнеться за кордоном. Дехто навчатиметься у вже звичному дистанційному режимі у своїх же рідних школах, декому доведеться піти до місцевих закордонних навчальних закладів. Можливе й подвійне навчання, тобто відвідування школи тієї країни де знаходиться родина й одночасне навчання в лозівському освітньому закладі.
Лозівські родини за кордоном
Наразі 30% усіх школярів громади знаходяться за кордом, каже начальниця Управління освіти, молоді та спорту Вікторія Урванцева. Серед них є діти з прийомних сімей, дитбудинків сімейного типу та діти пільгового контингенту. З початку війни вдалося вивезти за кордон та забезпечити гідні умови життя близько 50% підопічних Служби дітей Лозівської мськради, зазначає начальниця Служби Світлана Брежнєва. Проте період безкоштовного проживання у деяких країнах скоро закінчується і лозівські спеціалісти шукають інші можливості, перевозять такі родини до країн де зберігаються якісь пільги. Багато прийомних сімей і будинків сімейного типу хочуть повернутия додому. Люди втомилися, виснажилися, їм важко через мовні та культурні розбіжності, та повертатися поки їм не радять, каже Світлана, бо небезпека ще велика.
Нюанси навчання за кордоном
На всіх школярів скоро чекає новий навчальний рік. І, якщо з організацією освітнього процесу в Україні та громаді в цільому все визначено, то з навчанням у дітей, що перебувають в інших країнах є нюанси. Справа в тому, що більшість країн вимагають, щоб іноземні діті, які зареєстровані у них, обов'язково ходили до місцевих шкіл. Для українських дітей часто створюють спеціальні умови: навчають своєї мови, включають адаптаційні програми тощо. І, хоча основні предмети, такі як біологія, математика, відрізняються за кордоном від наших в основному мовою й формою викладання, то багатьох звичних нам гуманітарних предметів (мова, історія України, мистецтво) там просто немає. Про це ще у квітні говорив освітній омбудсмен країни Сергій Горбачов.
"Це велика проблема, яка, на жаль, поки що не усвідомлена і не має вирішення. Бо насправді ми можемо втратити ціле освітнє покоління, адже дуже велика частка наших дітей не має можливості навчатися за українськими програмами. Вони втрачають можливість навчатися рідною мовою, втрачають зв'язок із батьківщиною і мають великі проблеми, щоб отримати документи про українську освіту», — сказав Горбачов.
Навчання "за сумісництвом"
Очільниця освіти Лозівської ОТГ Вікторія Урванцева наголошує, що кожна дитина громади, що знаходиться за кордоном має змогу проходити українську навчальну програму як у дистанційному форматі (онлайн уроки за розкладом) так і у форматі вечірньої школи (без вимоги до часу відвідування). Тому можливість не втрачати зв'язку з рідною школою та вчитися за національною освітньою програмою є. Проте це означає подвійне навантаження на дитину. Тож остаточне рішення навчатися в такому форматі чи відвідувати тільки іноземну школу за місцем перебування приймають батьки.
Раніше ми писали:
Школа воєнного часу: як навчатимуться діти Лозівської громади з 1 вересня
У Лозовій прогнозують збільшення кількості переселенців та створюють координаційну раду
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:15
21 листопада
20:25
21 листопада
19:31
21 листопада
22:59
19 листопада
20:19
19 листопада
17:43
19 листопада
live comments feed...