09:00, 18 жовтня 2021 р.
У Лозівській поліції розповіли, як діють телефонні шахраї та як від них вберегтись
У Лозівському районному відділі поліції повідомили, що за 9 місяців цього року розкрили 169 злочинів телефонних шахраїв. Поліцейські також поінформували, якими новими схемами обману користуються зловмисники та як від них вберегтися.
Станом на 12 жовтня, у Лозівському відділі поліції за 9 місяців цього року відкрили 209 проваджень, які стосуються телефонних шахраїв. Правоохоронці зазначили, що провадження відкривають у місті, у якому шахраї отримали гроші.
Жертвами телефонних аферистів стають не лише люди похилого віку, але і молодь. Зловмисники постійно придумують нові схеми обману. Найчастіше шахраї працюють групами. Трапляється, що серед них є люди, що відбувають покарання у місцях позбавлення волі.
Є багато схем з виманювання у людей грошей, найпопулярніші:
- «Вашу банківську картку заблоковано»
Дзвінки від «банківських» шахраїв найчастіше надходять вдень. Зазвичай зловмисник представляється співробітником банку і повідомляє про блокування банківської картки. Іноді шахраї говорять, що служба безпеки банку нібито проводить звірку особистих даних клієнтів, щоб убезпечити їх від шахрайства. Або ж про те, що з картки щойно намагалися зняти кошти. Далі людей просять вказати номер картки та конфіденційну інформацію: термін дії картки, CVV-код або пароль із смс, відправленого банком, який насправді не можна повідомляти нікому. За допомогою цих даних аферист може самостійно переказати гроші з рахунку людини.
Також популярне виманювання грошей за допомогою смс-повідомлення або телефонного дзвінка про нібито заблоковану банківську картку. Шахраї можуть попросити назвати код із смс, яке «зараз прийде на Ваш телефон». Найчастіше абоненту приходить повідомлення на кшталт: «Ваша банківська карта заблокована. Інформація за телефоном». Зворотний номер може починатися на 800, 044, 091 або звичайним кодом мобільних операторів.
Найголовніше – ніколи і нікому не повідомляти дані картки. Якщо комусь потрібно переказати гроші, достатньо просто номера картки людини. Якщо людині кажуть, що картка заблокована, треба перевірити це у найближчому банкоматі або відділенні банку.
- «Ви виграли приз»
Не можна довіряти смс-повідомленням або дзвінкам про виграш. Особливо, якщо людина не брала участь у жодних розіграшах. Наступний крок шахраїв – вмовити сплатити «заставу» за вигаданий приз.
Зловмисник дзвонить із новиною, про виграш цінного призу (холодильник, домашній кінотеатр або навіть автомобіль). Проте для того, щоб оформити виграш, необхідно сплатити певну суму податку, після чого можна забрати свій приз. Після цього жертві повідомляють банківські реквізити, на які треба переказати гроші. Іноді зловмисник пропонує забрати приз у грошовому еквіваленті, повідомляючи, що в цьому випадку можна відняти суму податку з суми виграшу автоматично. При цьому шахрай запитує номер картки, термін її дії та CVV-код нібито для зарахування виграшу. Але отримавши цю інформацію, він матиме повний доступ до карткового рахунку людини і виведе гроші на свою картку.
- «Ваш родич у біді»
Дзвінки від зловмисників, що родич особи нібито потрапив у лікарню, поліцію чи скоїв ДТП, найчастіше надходять пізно увечері, вночі або рано вранці. Шахраї нерозбірливим голосом імітують мову потерпілого, використовують при цьому стандартні фрази: «Мама, мене збила машина, допоможи», «Я в лікарні, мені дуже погано, потрібні гроші…». Дзвінок з чужого номера телефону пояснюють тим, що свій розбився або загубився. Якщо жертва купилася, зловмисники відправляють до неї кур'єра по гроші. Зрідка аферисти повідомляють номер картки, на яку можна їх переказати. Саме цей вид шахрайства приносить аферистам найбільший зиск, оскільки багато людей, навіть якщо і чули про такі випадки, під умілою дією зловмисників віддають усі свої заощадження. Для цієї схеми обирають людей похилого віку, контролюють психологічний стан жертви, змушують нервувати, не дають часу подумати.
Щоб уникнути подібних ситуацій треба не панікувати, зателефонувати на 102 та пересвідчитись, чи справді сталась певна ситуація. Або ж набрати мобільний родича, з яким буцімто трапилась біда.
Зображення: сторінка Лозівського районного відділу поліції у Фейсбук
Ми є у Telegram. Приєднуйтесь, на вас чекають тільки перевірені новини
Читайте також: Нацполіція Харківщини викрила call-центр шахраїв, вони ошукали людей на мільйон гривень (ВІДЕО)
Просив у людей гроші на лікування їхніх рідних від COVID-19: у Лозовій судили телефонного шахрая
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:22
Вчора
20:44
23 листопада
16:20
23 листопада
13:50
23 листопада
live comments feed...