Підприємства харчової галузі, що працюють з великими обсягами борошна, добре знають, що від якості та умов зберігання борошна напряму залежить якість продукції, а також кількість бракованих партій. Недотримання звичайних правил роботи з борошном може призвести до значних збитків на підприємстві, тим більше коли мова йде про великі обсяги.

Державні норми та стандарти щодо рівня вологості та особливостям зберігання вже давно існують. А просіювач борошна – це звичайна річ на будь-якому харчовому виробництві. Проте не всі дотримуються простих правил, навіть не підозрюючи, що можна значно покращити якість продукції, тим більше для цього сьогодні існують раціональні технічні рішення.

 

Три чинники, що впливають на якість борошняної продукції

В пекарнях, кондитерських цехах та інших підприємствах харчової промисловості з виготовленням борошняної продукції, зазвичай є відповідальні особи за дотримання належних умов зберігання та використання сипкої харчової продукції, в тому числі і борошна.

Наведемо три головних умови, від яких залежить якість борошняної продукції:

  1. Якість сировини. Борошно виготовляється з різних видів зерна, а за характером помелу визначається сорт вже готової продукції. Також важливими є хімічні характеристики, а саме наявність в борошні поживних речовин, таких як білок та клейковина. Окрім власне борошна, якість борошняної продукції залежить від інших компонентів: цукор, яйця, сіль, сода, дріжджі;

  2. Температурно-вологісний режим та інші умови зберігання. Оскільки закупки на підприємстві можуть бути великі, то нагальним завжди було питання про довготривале зберігання. Бажано, щоб це було окреме приміщення з датчиками вологості та температури, які дуже важливо підтримувати на стабільному рівні. Зберігається борошно або в спеціальних мішках з доступом кисню або в твердих контейнерах. Не менш важливим є захист від гризунів та забруднення;

  3. Обробка борошна безпосередньо перед виготовленням кондитерських виробів. Цей етап є найбільш відповідальним. Борошно може зберігатися належним чином, та мати найвищі властивості, однак ігнорування такого обладнання як просіювач борошна може привести до того, що тісто не підніметься, буде комкуватим або взагалі доведеться ліквідувати всю партію.

Якщо дотримуватися цих головних принципів, підприємство не буде мати збитків, а якість виготовленої продукції лише приверне увагу більшої аудиторії споживачів.

 

Два типи промислових просіювачів для борошна та інших сипучих харчових продуктів

Просіювач борошна промислового типу з’явився давно і багато десятиліть використовується як складова обов’язкова частина загального процесу виробництва. Однак, це не означає, що просіювачі не змінювалися протягом цього часу.

Сьогоднішній ринок промислового обладнання пропонує два різновиди просіювачів борошна:

  1. Вібраційний просіювач. Дуже проста конструкція та принцип роботи за рахунок вібрації. Все дуже схоже на ручне просіювання за допомогою звичайного сита, до речі тут теж є сито з різним діаметром клітинки, а також спеціальний магнітний уловлювач шкідливих мікроелементів;

  2. Барабанний просіювач. На відміну від попереднього, це більш компактний пристрій, має видовжену форму. В якості елемента, що пропускає борошно на просіювання використовується шнек, що одночасно робить аерацію та розбиває тверді елементи.

Описані види просіювачів борошна доступні в продажу в Україні. За досить доступною ціною можна купити обладнання в українського виробника – фірми Технік, що виготовляє просіювачі європейської якості та успішно конкурує на ринку.

Просіювач борошна також є універсальним обладнанням, він однаково добре підходить для просіювання цукру, солі, соди та інших видів сипучих харчових продуктів.