Пухлини гепатоїдних залоз, або перианальна аденома, є досить поширеним новоутворенням, що виникає з сальних залоз навколо анального проходу. Ці залози виробляють особливий секрет, який допомагає собаці полегшити процес дефекації. Однак, з невідомих причин, клітини цих залоз можуть починати безконтрольно ділитися, утворюючи пухлину.
Близько 80% всіх новоутворень в цій області становлять саме аденоми. Лікарі ветеринарного центру Терра Вет мають суттєвий досвід діагностики та успішного лікування цієї патології з поверненням тварини до нормального життя.
Зона ризику: які тварини більш схильні до патології?
Пухлини гепатоїдних залоз більш розповсюджені серед собак та вельми рідко можуть спіткати котів. В першу чергу через те, що в кішок відсутні періанальні сальні залози. А ось у собак їх вельми багато. Ризик захворювання стосується всіх порід. Проте, деякі породи більш схильні до появи новоутворень, зокрема:
- кокер-спанієль;
- бігль;
- бульдог;
- стаффордширський тер’єр;
- самоїд.
Основна зона ризику — собаки літнього віку. Частіше за все від патології страждають нестерилізовані тварини. Однак, у випадку собак жіночої статі можливе захворювання і стерилізованих осіб. Це пов’язано з тим, що естроген на низькому рівні у стерилізованих самок пригнічує розвиток цих пухлин.
Як виглядають пухлини гепатоїдних залоз?
Патологія проявляється у вигляді безболісних та вельми повільно зростаючих новоутворень навколо заднього проходу. Найчастіше пухлини дислокуються на лисій області промежини. Проте іноді помітити новоутворення можна в крайній плоті, мошонці чи під хвостом.
Зазвичай пухлини поодинокі, але можуть мати вигляд множинних чи дифузних утворень. Іноді, особливо в занедбаних випадках, можлива поява тріщин чи виразок, запалення чи некрозу тканин.
Симптоматика та діагностика новоутворень
Серед основних факторів, на які варто звернути увагу власникам тварини:
- поява безболісних ущільнень навколо анального отвору;
- ретельне та часте вилизування області навколо ануса;
- кров у калових масах через можливі тріщини в тканинах;
- труднощі при дефекації, що виникають у випадку вельми розвиненої патології.
Для підтвердження діагнозу та призначення відповідного лікування ветеринар клініки Терра Вет проводить ретельний огляд та збір анамнезу. Після цього можуть бути призначені додаткові дослідження:
-
аналіз крові тварини для оцінки загального стану тварини та виключенні інших захворювань;
-
цитологія та гістологія, щоб підтвердити доброякісність пухлини.
Лікування пухлини гепатоїдних залоз в клініці Терра Вет
Специфіка лікування патології залежить від цілої низки факторів:
- розмір та розташування пухлин;
- вік та загальний стан здоров’я тварини;
- результати гістологічного аналізу.
Основний метод лікування патології — видалення пухлини хірургічним шляхом. Втручання проводиться безпосередньо у власній операційній ветеринарного центру Терра Вет досвідченим ветеринарним хірургом. В клініці є все необхідне обладнання для проведення процедури. Для анестезії використовується найбільш сучасний та безпечний газовий наркоз.
В більшості випадків пухлини гепатоїдних залоз мають гарний прогноз. Після видалення ризик рецидиву менше ніж 10%. Для додаткового зменшення ризику ветеринари рекомендують стерилізацію чи кастрацію тварини.