Жодна торгова марка не змогла б завоювати серце та розум людей без власного унікального стилю, частиною якого є логотип. Також можна стверджувати, без вдалого логотипу компанії важко стати впізнаваною. А це, у свою чергу, основа її популярності.
Принципи створення логотипів
Логотип – багатофункціональний елемент, котрий допомагає компанії розвиватись. Він виконує велику кількість завдань одночасно:
- забезпечує впізнаваність бренду: люди зазвичай сприймають знайомий товар як максимально надійний і якісний. Маркетологи прагнуть, щоб логотип завжди був на виду у користувачів і використовують для цього медіа;
- сприяє досягненню маркетингових цілей: розробка логотипа проводиться командою професіоналів, котрі здатні передати цінності компанії у одному зображенні;
- виділяє серед конкурентів;
- маніпулює свідомістю клієнтів: логотипи викликають асоціації з товарами чи послугами компанії;
- підвищення лояльності клієнтів: зображення сприймається легше, ніж текст. Правильно розроблений логотип формує позитивні асоціації.
Логотип – це не просто зображення, а повноцінна емблема, що має велике значення і досягає безлічі цілей.
Основні правила та рекомендації по створенню логотипів
Створення логотипу – складний процес, який вимагає не творчих здібностей і фундаментальних знань, що стосуються конкретної компанії. Існує 5 основних типів логотипів:
1. Текстові. Фірмові шрифти або букви, які створюють стійкі асоціації з брендом.
2. Символічні. Легко сприймаються клієнтами, викликаючи у них певні образи в свідомості.
3. Комбіновані. Логотип поєднує текст і символи.
4. Букви і цифри. Використовуються перші літери чи цифри назви компанії, формуючи певні ініціали бренду.
5. Емблеми. Складний тип логотипу, що вимагає створення унікальної художньої форми.
Немає універсального рецепту створення ідеального логотипу. Все залежить від особливостей компанії, продукту та аудиторії користувачів. Існують загальні правила:
- простота: підсвідомо люди сприймають складне як щось негативне. Логотип повинен бути зрозумілим і максимально простим для сприйняття;
- інформативність: повинен відображати філософію компанії або презентувати її продукцію;
- емоційність: логотип має викликати позитивні емоції;
- оригінальність: повинен виділяти компанію на фоні конкурентів;
- масштабованість: бажано, щоб логотип добре виглядав у різних форматах (на білборді та невеличкій сувенірній продукції).
Колір слід вибирати, враховуючи цільову аудиторію та продукт. Наприклад, логотипи компаній, орієнтованих на дітей, краще робити у яскравих, «радісних» відтінках. Чоловічі бренди мають володіти логотипами з більш темними кольорами.