Стрес, постійні повітряні загрози та життя в умовах повномасштабної війни заважають залишатися активним і бадьорим протягом дня. І якщо кава вже не рятує, на допомогу приходять енергетичні напої. Проте надмірне споживання енергетиків може спричинити шкоду здоров'ю. Тож спробуємо віднайти баланс, за якого можна буде отримати прилив сил без негативних наслідків. Так, за певних умов це дійсно важливо. З урахуванням того, що ціни на Burn доступні, ці знання допоможуть встигнути зробити все навіть у дуже насичений день. Image

Що входить до складу

Асортимент енергетичних напоїв на полицях українських магазинів досить широкий, тому описати повний склад кожного практично нереально. Проте є певна основа рецептури, від якої й відштовхуються виробники. Виділимо інгредієнти, які можна назвати обов'язковими:

  1. Вода. Це основний компонент, частка якого становить приблизно 90%.
  2. Цукор. Глюкоза — це швидкий вуглевод, який є головним джерелом живлення всіх клітин. Тому велика порція цукру сприяє підвищенню рівня активності.
  3. Кофеїн можна назвати головною активною речовиною напою. Добре стимулює нервову систему, пришвидшує реакцію та концентрацію уваги.
  4. Таурин. Амінокислота, яка сприяє пришвидшенню обмінних процесів та дає змогу позбутися втоми й сонливості.
  5. Гуаранін. Рослинний стимулятор енергії, який отримують із ягід південноамериканської ліани. Із цією ж метою до складу може входити женьшень.
  6. L-карнітин. Ще одна амінокислота, яка підвищує витривалість організму та знижує рівень втоми.

Також у рецептуру енергетичного напою можуть входити вітаміни D і B, ароматизатори та підсилювачі смаку.

Коли допоможе енергетик

Енергетичні напої є незамінними для людей, чия професійна діяльність пов'язана з необхідністю зберігати активність та концентрацію уваги під час різних навантажень. Наприклад — водії, оператори автоматичних ліній, лікарі тощо. Часто енергетики споживають студенти, які активно поєднують навчання, підготовку до екзаменів та веселощі. Порція такого напою вранці допомагає витримати день без шкоди для навчального процесу. Найчастіше енергетики випускають у металевих банках об'ємом 400 мл. Така порція забезпечить енергією на 4 години. Особливо це зручно в ситуаціях, коли немає можливості приготувати собі чашку міцної кави, адже банку напою завжди зручно тримати при собі. Поповнити свої енергетичні запаси вигідно можна в маркеті корисних штук Маудау.

Про що потрібно пам'ятати

Щодо правил споживання енергетичних напоїв:

  1. Максимальна доза енергетика на добу — 400–500 мл. Також у цей день не варто споживати каву. Враховуйте, що деякі лікарські препарати містять кофеїн.
  2. Фізичні навантаження та енергетичні напої є несумісними. Також не варто змішувати їх з алкоголем.
  3. У складі багато цукру, тому в день споживання варто повністю відмовитися від солодощів.

Енергетики точно не потрібно пити щодня, лише у випадках, коли дійсно потрібно допомогти організмові впоратися з навантаженням.