Виразка шлунка - це пошкодження слизової оболонки шлунка, яке відноситься до кислотозалежних хвороб. Має гостру або хронічну течію. У міру прогресування патології у верхньому відділі дванадцятипалої кишки, у слизовому та м'язовому шарі шлунка формуються різні дефекти – виразки. Одночасно пацієнт відчуває інтенсивні болі, печію, слабкість, нудоту, блювоту. Найчастіше симптоми виразки неспецифічні. Виразка шлунка - поширене захворювання, що характеризується епізодами загострень та ремісій.
Як довго можна приймати нольпазу при лікуванні виразки шлунку? Більше про це читай на сайті likie.ua!
Лікування
Лікування виразкової хвороби шлунка може бути консервативним чи хірургічним. Схему терапії розробляє лікар терапевтичного профілю: терапевт чи гастроентеролог. Все залежить від стадії захворювання ускладнень виразкової хвороби шлунка.
Виразку шлунка лікують у стаціонарних чи амбулаторних умовах. Неускладнена виразка шлунка, як правило, лікується в амбулаторних умовах. При прободній виразці шлунка та різних ускладненнях виразкової хвороби показано госпіталізація до стаціонару.
Одночасно з лікуванням неускладненої виразки шлунка необхідно відмінити куріння та вживання спиртних напоїв.
Основою медикаментозного лікування виразкової хвороби стають ліки, що знижують секрецію шлункового соку – інгібітори протонної помпи (ІПП). Для досягнення найкращого ефекту вони передбачають тривалий прийом - 1-1,5 місяці. Вони використовуються в лікуванні пептичних виразок. При цьому важливо відмовитися від прийому препаратів з ульцерогенною дією.
За наявності протипоказань до застосування інгібіторів протонної помпи у пацієнтів з виразкою шлунка можуть бути використані блокатори Н2-гістамінорецепторів.
Важливим моментом лікування виразкової хвороби шлунка є прийом ліків із функцією гастропротекції. Це ліки від виразки, що містять вісмут трікалію дицитрат. Якщо найчастішим симптомом виразки стала печія, лікар призначає препарати групи антацидів та альгінатів.
Для лікування виразки шлунка застосовуються вітамінні препарати. З появою симптомів виразки будуть ефективні вітаміни А, групи B, C, E.
Зважаючи на розширення сучасних класів лікарських препаратів у лікуванні виразки шлунка, так звані препарати з регенеративними властивостями, масло обліпихи або сік алое сьогодні не актуальні на сучасному етапі.