Популярність точок швидкого харчування росте з кожним роком. І в цьому немає нічого дивного, бо у швидкому темпі сучасного життя все менше часу залишається, щоб поїсти в ресторані або вдома. Перекус на ходу – це дуже зручно. Він не займає багато часу.

Фастфуди привабливі не лише для покупців. Це також вигідний бізнес. Раніше він був розповсюдженим тільки у мегаполісах. Але сьогодні точки продажу їжі стали популярними й у маленьких містах. Щоб відкрити фастфуд, не потребуються такі великі фінансові вливання, як, наприклад, для магазину або кафе. Але слід продумати всі деталі, вибрати формат, придумати назву, скласти меню, придбати тарілки та купити паперові стакани оптом від виробника.

Етапи відкриття фастфуду

Що потребується, щоб відкрити точку продажу їжі на вулиці:

  1. Вибрати формат бізнесу – це може бути пересувна кав’ярня або кафе. Також можна відкрити кіоск та літнє кафе.
  2. Продумати асортимент – що буде продаватися у фастфуді. Можна організувати мобільну кав’ярню. Тоді основними пропозиціями будуть гарячі напої: кава, чай, капучино тощо. Можна розширити меню та відкрити мобільне кафе. При цьому можна зробити його спеціалізованим, наприклад, продавати тільки хот-доги або шаурму. Але краще розробити різноманітне меню. Тоді вийде залучити більше клієнтів.
  3. Зареєструвати бізнес – найчастіше запропоновано формат приватного підприємства. Для цього необхідно зібрати пакет документів. Яких – треба дізнатися у податковій службі.
  4. Вибрати місце для торгівлі – воно повинне бути прохідним. Тоді про точку продажу дізнається якомога більше людей. Можна вибрати ділянку біля зупинки громадського транспорту або у парку. Користуються попитом фастфуди на вокзалах. 
  5. Подбати про приміщення або транспортний засіб – це залежить від формату фастфуда. Якщо йдеться про стаціонарне кафе або кіоск, то треба орендувати приміщення. Для відкриття мобільної кав’ярні знадобиться спеціальний автомобіль. Він має обладнання для приготування кави та місце для зберігання посуду, продуктів тощо. Транспортний засіб знадобиться, якщо ваше кафе буде робити доставку їжі.

Також треба купити посуд. Його тип та кількість одиниць залежать від меню. Знадобляться такі вироби:

  • тарілки;
  • ланч-бокси та конверти;
  • стакани;
  • кришки;
  • столові прибори.

Не слід забувати про стіки зі спеціями та цукром. Знадобляться серветки. Якщо відкриваєте кафе, необхідно подбати про скатертини.

Як зробити фастфуд впізнаваним

Щоб бізнес приносив прибуток, необхідно просувати бренд. Це треба робити всіма доступними засобами. Половина успіху – яскрава вивіска та оригінальна проста назва. Усе повинно відповідати концепції закладу. Можна замовити тарілки, стакани, ланч-бокси, серветки та пакети з логотипом фастфуду. Якщо до меню входять гамбургери, картопля фрі, сендвічі та закуски, слід придбати картонне пакування з назвою закладу. Набагато приємніше їсти з красивого, хоч і одноразового посуду. До того ж брендовані ємності та конверти будуть привертати до себе увагу та добре запам'ятовуватися.

Вибирайте аксесуари під кольорову гаму закладу. Так, серветки та тарілки можуть бути того ж самого відтінку, що й вивіска.

Робіть ставку на якість. Страви мають бути якомога смачними. Персонал повинен бути привітним. Не забудьте замовити для робітників форму, яка б відповідала кольоровій гамі закладу.

При приготуванні їжі необхідно дотримуватися санітарних стандартів. Усе повинне бути чистим та свіжим.