На відпустку чекають усі, бо це не тільки час нових вражень, а ще й пригод та відпочинку. Проте, від акліматизації та застуди нікого не застраховано. Звісно, організм може реагувати на зміну клімату і це нормально, але якщо до планування відпустки підійти правильно, то неприємних наслідків можна уникнути.
Симптоми акліматизації
Акліматизація — це процес адаптації організму до нових кліматичних умов. Ознаки можуть включати:
-
головний біль та запаморочення;
-
загальну слабкість і втому;
-
проблеми зі сном, безсоння;
-
зміни апетиту;
-
нудоту й іноді блювоту;
-
підвищену чутливість до зміни температури.
Застуда також може легко застати зненацька під час відпочинку, особливо якщо імунна система ослаблена. Основні симптоми включають:
-
нежить або закладеність носа;
-
біль у горлі;
-
кашель;
-
підвищення температури тіла;
-
головний та м'язовий біль.
Також стан може супроводжуватися слабкістю, ломотою в тілі, зниженням апетиту.
Як уникнути акліматизації та застуди під час відпустки?
Перед подорожжю дізнайтеся про кліматичні умови місця призначення і підготуйте відповідний одяг. Також, не забудьте придбати Бівел (https://vorwartspharma.com/bewell), бо саме він збагачує організм необхідними вітамінами та мінералами та сприяє зміцненню імунітету. Більш детально почитати про добавку можна на сайті. Ось ще кілька дієвих рекомендацій, які допожуть уникнути застуди та небажаної акліматизації:
-
адаптація до нового часового поясу. Якщо подорожуєте в інший часовий пояс, спробуйте поступово переналаштувати свій режим сну за кілька днів до від'їзду;
-
підтримка імунітету. Споживайте багато фруктів та овочів, що забезпечать вас необхідними вітамінами та мінералами;
-
гідратація. Пийте достатньо води, особливо в гарячому кліматі, щоб уникнути зневоднення;
-
регулярні фізичні вправи. Підтримуйте активний спосіб життя, бо це не тільки позитивно впливає на стан тіла та настрій, а ще допомагає зміцнити імунну систему.
Не забувайте регулярно мити руки з милом та використовуйте
антисептичні гелі, особливо після відвідування громадських місць або перед їжею. Намагайтеся не перевантажувати себе екскурсіями та активностями в перші дні після прибуття. Дайте час своєму організму звикнути до нового клімату та режиму. Також, забезпечте собі достатньо часу для сну, щоб відновитися та адаптуватися до нових умов.
Як діяти при перших симптомах?
Якщо відчуваєте перші ознаки застуди чи акліматизації, дозвольте собі більше відпочивати. Вживайте багато рідини та легкозасвоювану їжу, таку як супи та каші, щоб забезпечити організм необхідними поживними речовинами для відновлення. Також не забувайте приймати Бівел. Якщо симптоми не покращуються або посилюються, зверніться за медичною допомогою.