Сучасні технології активно впроваджують не тільки у різних галузях промисловості, а й у сільському господарстві. Не відстають від наукового прогресу та садівники-городники, які вирощують на своїх садибах різні плодоовочеві культури. Сьогодні все більше аграріїв вважають за краще займатися органічним землеробством, і важлива роль у ньому відводиться гумат калію.
Його ефективність довели ще понад півстоліття тому, зробила це радянський професор Л. Христева. Спочатку їй вдалося виділити з ґрунту гумінові кислоти, після чого отриманий розчин солей натрію був застосований як підживлення різних рослин, що культивуються. У результаті зростання значно прискорився, підвищилася врожайність. Сьогодні гумат калія успішно використовують у різних країнах із розвиненим аграрним сектором. Виробляють корисні добавки в Італії, Німеччині та інших країнах Європи та Америки. Застосування гуматів перспективне й у світлі бажання вирощувати екологічно чисті овочі та фрукти, адже ця органічна добавка є абсолютно безпечною.
Купити гумат калію ви можете на сайті інтернет-магазину ferteffect.com.ua!
Що ми називаємо гуматами?
Гумати – це похідне від гумінових кислот, а точніше, їх калієві та натрієві солі. Вони є хімічною основою гумусу. Гумус відповідає за безперервний перебіг і стабільність різноманітних біохімічних процесів, що активно протікають у землі. Гумус надає ґрунту чорний колір, тим самим сприяючи її нагріванню - адже темний колір притягує сонячне проміння. Крім того, він утримує значний обсяг води, забезпечуючи нормальну вологість ґрунту. Додавання гумусу у важку глинисту землю робить її пухкою та м'якою, а піщаний ґрунт з його введенням стає більш пов'язаним та родючим.
Утворюється гумус в результаті розкладання різних органічних субстанцій, що потрапляють в грунт. Його утворення активізується за дефіциту кисню. Для накопичення гумусу необхідна маса органічних залишків, поміщених у ґрунт на рівень анаеробної глибини. Додаткове додавання гуматів значно підвищує родючість землі. Вони діють на неї за схемою «ґрунт-вода-рослина». Внесення у ґрунт гуматів забезпечує зростаючі на ній культури поживними речовинами, стимулює їх зростання, рослини отримують захист від проникнення в стебла, листя та плоди важких металів та різних отрут. Застосування гуматів прискорює вбирання рослинами поживних елементів (наприклад, калій засвоюється ними у сто разів швидше).