При складанні ПК своїми руками вам, як мінімум, знадобиться хрестоподібна викрутка. Буде зовсім непогано, якщо знайдуться стяжки для укладання дротів і, звичайно, флешка з Віндою. Не зайве записати на неї і драйвера материнської плати. Десятка далеко не завжди коректно їх накочує. Особливо це стосується мережного контролера. І ви можете зіткнутися із ситуацією, коли немає ні драйверів, ні доступу до інтернету, щоб їх скачати. А якщо ви раптом старовір і на заповітну флешку залита Вінда 7, то підготувати драйвери потрібно в обов'язковому порядку, адже Сиді-приводу у вашому збиранні, швидше за все, немає (якщо ви ще пам'ятаєте, що це таке). Як зібрати комп'ютер самому онлайн в 2023 році?
Момент, який варто згадати
У деяких випадках, якщо ви купили щойно вийшов процесор і хочете зібрати ігровий комп'ютер, а материнська плата вже є деякий час на ринку, може знадобитися оновлення БІОС до останньої версії. Дізнатися, яка саме версія вам потрібна, можна на сайті виробника. А ось дізнатися, яка з них буде встановлена на материнській платі, часто неможливо. У таких випадках або просіть продавця встановити останню версію програмного коду (звісно, за це попросять додаткову оплату), або будьте готові, що доведеться робити це самому. Цей процес не дуже складний, але вам знадобиться інший процесор, який вже прописаний у мікрокод. Така ситуація трапляється нечасто, але може бути досить неприємною.
Отже, ми підготувалися
Далі, на що треба звернути увагу ще на етапі підбору комплектуючих, щоб зібрати комп'ютер онлайн – це корпус та блок живлення. Корпуси бувають двох типів – з верхнім чи нижнім розташуванням блоку. Перші, як правило, дешевші, але другий варіант кращий. Так як забирає повітря поза корпусом, а не гаряче, що йде від системи охолодження процесора. Однак при нижньому розташуванні блоку іноді трапляється ситуація, коли бракує діни проводів блоку живлення, і навіть не про кабель-менеджмент, а просто про підключення. Втім, іноді не дотягується і харчування материнської плати. Це стосується багатьох блоків бюджетних брендів. Але якщо ви вибрали повнорозмірний корпус із вікном і хочете зробити все красиво, може не вистачити довжини блоків та класом вище. Добре, коли довжина процесорного кабелю щонайменше 60 сантиметрів.
Також зверніть увагу на висоту кулера – якщо ви збираєте систему на топовому, потужній та гарячому залозі, і на охолодженні буде велика вежа, не зайвим буде перевірити, чи поміститься вона у вашому корпусі. Для того щоб зібрати комп'ютер із комп'ютерних, не забудьте перевірити, який роз'єм живлення на вашій відеокарті – чи дозволяє блок підключити її.
Починати збирання треба з блоку живлення
Чому саме з блоку? У деяких корпусах отвори для кабель-менеджменту дуже вузькі і частково перекриваються материнською платою. І після встановлення її конектори просто не проходять у свої отвори. І щоб зібрати недорогий комп'ютер із краси, доведеться відкручувати плату і спочатку простягати кабель. Після блоку встановлюємо процесор, оперативну пам'ять та кулер на материнську плату. Якщо у вас боксовий варіант охолодження або щось схоже (тобто невелике), краще зібрати все відразу і вже в готовому вигляді встановлювати в корпус. Так буде зручніше.
Але якщо система гаряча, та ще й у «православному» розгоні, і на охолодженні знову ж таки велика вежа, вона може перешкодити встановленню оперативної пам'яті і зробити дуже складним підключення живлення процесора (а іноді й зовсім неможливим). Тому (у такому разі) сама вежа встановлюється, коли материнка вже в корпусі з встановленою оперативною оперативністю та підключеним живленням. Щодо термопасти: чи варто її купувати окремо. Ні, не варто. Вона завжди йде в комплекті із кулером. Може бути як у тюбику, так і вже нанесена на основу радіатора. І не слухайте тих, хто каже, що вона не кошерна, і обов'язково потрібно купити її окремо, баксів за 15. Глупства.
Ще порада з оперативної пам'яті
Для того, щоб зібрати потужний комп'ютер, завжди краще, коли вона працює в двоканальному режимі. Тобто у вас встановлені дві однакові планки. Ставлячи одну з прицілом на майбутнє, мовляв, через рік докуплю другу – ви втрачаєте 15-20% у продуктивності своєї системи. Десь більше, десь менше – залежно від решти комплектуючих. Воно того не варте. Краще взяти дві по 4 і через рік замінити їх на дві вісімки, нехай навіть втративши трохи грошей на продажу.
Після складання не забудьте обов'язково зайти в БІОС і включити профіль для оперативної пам'яті або, якщо такого немає, руками виставити підтримувану частоту. За замовчуванням у більшості плат встановлюється 2133 мегагерц, і ваші дорогі та високошвидкісні планки працюватимуть саме на ній.