Ватман у рулоні за стандартом ГОСТ
Яким би талановитим не був художник, він не зможе реалізувати себе повною мірою без високоякісного паперу. На хорошій основі всі штрихи та маски виходять більш рівними та чіткими, та й зберігається такий малюнок набагато довше.
Для художників та креслярів ідеально підходить ватман. Так називають щільний високосортний папір з поверхневим проклеюванням, що не має сильно вираженої фактури. Сьогодні її можна зустріти повсюдно у аркушах і рулонах, а отримав її вперше в середині 1750-х років англійський паперовий фабрикант Джеймс Уатмен (або Ватман у нашому варіанті). Він вирішив назвати свій витвір тканим папером, але в нас його більше знають на ім'я творця. Цей матеріал одразу сподобався художникам, особливо високо його оцінили ті, хто малював у техніці акварелі. Ватман також широко застосовувався для друкування гравюр та літографій.
Сфера застосування рулонного ватману
Сьогодні придбати його не важко, тим більше що він затребуваний не тільки серед професійних художників, а й у школярів, студентів. На ньому вони вчаться малювати олівцем, тушшю, аквареллю та гуашшю, роблять креслення та схеми, а також інші наочні проекти. Важливою якістю ватману є його висока стійкість до стирання, тобто всі неправильні штрихи можна легко прибрати гумкою, не залишаючи якихось слідів.
Ватман за ГОСТом
Листи ватману бувають різних розмірів, їх визначає ГОСТ 2.301-68. Він встановлює головні та додаткові формати листів для виконання креслень та інших документів у рамках стандартів на конструкторську документацію для будівництва та різних сегментів промисловості.
Залежно від розміру ватман реалізують пачками (аркушами) і рулонами. Відомі такі стандартні формати листів: А4, А3, А2, А1 А0. Точні розміри форматів такі:
- А0 - 841х1189;
- А1-594х841;
- А2-420х594;
- А3 - 297х420;
- А4 - 210х297.
Реалізують також ватман у рулоні за стандартом ГОСТ. Цей варіант є навіть економнішим. У разі потреби рулон можна нарізати на аркуші нестандартного розміру.
У нас особливо популярний рулонний ватман вітчизняного виробництва. Цей папір на 100% виготовляється з целюлози за міжнародним стандартом ISO 216. Найбільший попит мають рулони на 10 і 20 метрів, шириною 1,2 і 1,5 метрів. Найчастіше купують рулонний ватман білого кольору, але сучасна паперова промисловість випускає кольоровий варіант. До речі, для перенесення та зберігання листів великих розмірів рекомендується придбати спеціальний тубус.
Купуйте ватман у рулоні за стандартом ГОСТ та інші товари в інтернет-магазині «УНІВЕРСАЛТОРГ-СЕРВІС», де реалізується лише високоякісна продукція за прийнятними цінами.