Поява великої кількості сайтів комерційної спрямованості призвела до значного зростання конкуренції серед віртуального бізнесу. Своєю чергою, це стало причиною необхідності просування сайтів на передові позиції в рейтингах пошукових систем Google і т.п.
Існують й інші способи просування сайтів, ознайомитися з якими можна на https://embo.com.ua/uk/, проте розкрутка сайта та популяризація за допомогою SEO та контекстної реклами є одними з найефективніших та найпоширеніших.
Необхідність просування сайтів аргументації не потребує - нікому не потрібен ресурс, який не бачить потенційний клієнт. При пошуку товару чи послуги, рідко хто відвідує другу чи третю сторінку у видачі пошуковика.
SEO-просування – переваги та недоліки
Розкрутка сайту за допомогою SEO оптимізації - це досить тривалий процес, який являє собою комплексні зміни, що включають: налаштування внутрішньої структури та посилання, поліпшення юзабіліті, формування нового семантичного ядра. І найголовніше - наповнення сайту унікальним, релевантним та корисним для користувача контентом.
Переваги:
- Цільова аудиторія потрапляє на сайт з "органічної видачі" - тобто, пошук товару чи послуги та є основною метою, що призводить до значного зростання продажів.
- Підвищення якості самого сайту та інформації на ньому, що не тільки приваблює нових користувачів, але й робить сайт авторитетним, внаслідок чого до нього йдуть звернення зі сторонніх ресурсів (цитування) без будь-яких дій з боку власників сайту.
- Зростання кількості відвідувачів пов'язане зі зростанням довіри до сайту, що призводить до збільшення трафіку та охоплення аудиторії.
Недоліки:
- Перші помітні результати, що впливають на просування сайту, можуть з'явитися лише через 3-6 місяців з початку робіт.
- Знаходження ресурсу на перших позиціях залежить виключно від алгоритму пошуковика, що періодично змінюються.
- Досить висока конкуренція серед ресурсів аналогічної спрямованості.
- Неможливо виконати самостійно, оскільки потребує залучення безліч різнопланових фахівців: аналітиків, СЕО-фахівців, копірайтерів тощо.
Контекстна реклама – переваги та обмеження в просуванні сайтів
Контекстна реклама є досить динамічним способом підвищення рейтингу сайту. Вона оперує широким набором інструментів, серед яких головними є функція Google реклами.
Переваги:
- Швидке отримання результату - збільшення трафіку і відповідно продажів починаються відразу після запуску рекламної кампанії.
- Прозорі тарифи. Використовуються різні принципи нарахування оплати за послуги: PPC, за трафік, за покази тощо, але вони абсолютно прозорі та можуть вимірюватися чисельними показниками.
- Широке охоплення цільової аудиторії.
Обмеження:
- Досить висока вартість.
- Складність у налаштуванні рекламних кампаній, які може виконати тільки фахівець.
- Інтенсивність звернення на сайт різко знижується після припинення фінансування рекламної кампанії.
На закінчення
Варто відзначити, попри однакову мету, лідируючі позиції рейтингу, SEO оптимізація та контекстна реклама використовують різні способи. Відповідно вибір залежить від загальної стратегії розвитку комерційного підприємства. Для отримання відкладеного, але стабільного та пролонгованого результату краще підходить SEO оптимізація. Для отримання негайного, але короткочасного – контекстна реклама.