Через повномасштабне збройне вторгнення росії в Україну 24 лютого подорожчали покрівельні матеріали. Війна запустила негативні процеси, які вплинули на вартість сировини — рулонної сталі. А це вплинуло на кінцевий результат. У цій статті ми проаналізуємо, що конкретно вплинуло на вартість трьох лінійок товару — профнастилу, металочерепиці та фальцевої покрівлі.
У лютому 2022 року заводи-виробники профнастилу та інших покрівельних матеріалів очікували на постачання нових бухт рулонної сталі. Сировина мала прийти з моря від Китаю, Індії та Південної Кореї, а також інших країн. Справа в тому, що на початок кожного року заводи мають на своїх складах мінімальну кількість матеріалу. Профнастил — сезонний матеріал, який активно затребуваний влітку та восени. Тоді зводиться багато забудов. Коли рулонна сталь закінчується, у листопаді Україна закуповує нові партії рулонної сталі, трейдери контрактуються на нові постачання.
у лютому 2022 року заводи очікували на нові постачання. Однак росія незаконно вторглася і почала стріляти по мирних містах та інфраструктурі. Одеса та інші порти закрилися. Кораблі, що прямували до України, мусили шукати нові пункти призначення. Перевалка знайшлася в Туреччині. Там рулонну сталь перевантажили на автомобілі і повезли суходолом в Україну.
Як це відобразилося на вартості профнастилу? Вона виросла. По-перше, через змінену логістичну структуру. Морська доставка була швидка і дешева, а сухопутна — довга і дорожча. Це призвело до подорожчання транспортування. По-друге, зросла вартість пального. В результаті ціна на профнастил в Україні виросла порівняно з довоєнними часами.
Металочерепиця подорожчала на 25%
На 100 відсотків аналогічно склалася ситуація з металочерепицею. Цей покрівельний матеріал виробляється з рулонної сталі. Тому на подорожчання металочерепиці вплинули ті ж самі чинники, що й на профнастил. Це порушення логістичної структури, ріст вартості пального. До цього варто додати коливання курсу іноземних валют. Долар і євро ростуть відносно гривні. Це впливає на те, що ціна на металочерепицю підвищилася на 25% порівняно з довоєнними місяцями. А якщо порівняно з доковідними місяцями 2020 року, то металочерепиця подорожчала втричі.
Ринок металочерепиці практично закрився у лютому, березні та квітні. Тоді 75% українського бізнесу припинило діяльність, а населення тікало від загарбників. Попит на металочерепицю ожив у травні, коли жителі деокупованих територій повернулися додому і почали ремонтувати будинки. Купить металлочерепицу в Украине.
Фальцева покрівля виросла в ціні на 30%
Фальцевая Кровля. Схожа ситуація склалася з фальцевою покрівлею. Вона теж виготовляється з рулонної сталі. Тому причини подорожчання — зміна логістики, ріст ціни на пальне та нестабільний курс долара і євро. В результаті ціна на фальцеву покрівлю виросла на 30% порівняно з довоєнними часами. Варто додати, що 60% готового матеріалу виготовляється з китайської сировини. Наразі в Китаї значні проблеми в політиці та економіці, і вони теж впливають на вартість остаточного продукту.
Що можна прогнозувати, дивлячись на ситуацію з покрівельними матеріалами по Україні? Металочерепиця, профнастил та фальцева покрівля будуть дорожчати, якщо ріст курсу долара та євро не припиниться. Коли стабілізується курс іноземних валют, тоді на будівельному ринку України не буде кризи. Важливо, аби перемога України над росією наближалася якнайшвидше. Тому вірмо в ЗСУ та працюймо далі!