Висока якість електроінструмента — це запорука його довговічної роботи. Чим краще він зібраний та чим якісніші в ньому застосовані комплектуючі, тим більше він прослужить. Це аксіома. І, звичайно ж, кожному українцю хочеться мати у своєму користуванні лише найякісніше. Та чи завжди потрібно купувати такий інструмент? Відповідь — ні. В деяких випадках великі витрати невиправдані.
Брендовий електроінструмент — “за” і ”проти”
На світовому ринку вже давно сформувався кістяк лідерів, які за роки діяльності заслужили відмінну репутацію. Це такі бренди як Makita, Bosch, DeWALT, Metabo, Einhell, Hyundai, Sparky, DWT та інші. Обираючи один з таких шуруповертів, можна не хвилюватися, що він зламається через пару місяців або буде неефективним в роботі. Якість збірки і надійність тут знаходиться на високому рівні, що підтверджують фахівці та будівельники-професіонали. Але такі шуруповерти мають один спільний недолік — вони дорогі. Ціни відрізняються в залежності від характеристик та можливостей інструментів, але в порівнянні з менш відомими брендами коштують вони суттєво більше.
Техніка Makita, Bosch, DeWALT, Metabo, Einhell, Hyundai, Sparky, DWT та ін. зроблена з якісних матеріалів, відрізняється надійністю, достатньо великим ресурсом та здатністю працювати в режимі високої інтенсивності. За необхідності такі шуруповерти можуть використовуватися як в побуті, так і під час проведення ремонтів, будівельних та інших робіт на постійній основі. Але, якщо в другому випадку їхнє застосування цілком виправдане, то в першому не зовсім.
Річ у тому, що для закриття побутових потреб немає сенсу переплачувати. Якщо ви не плануєте будувати за допомогою інструмента будинок, ремонтувати квартиру чи створювати якісь вироби з дерева, то вам цілком підійде недорога модель від менш відомого виробника. Практика показує, що шуруповерт, придбаний в межах тисячі гривень, в домашньому режимі може слугувати без якихось проблем мінімум кілька років.
Що з характеристиками
Тут така ж ситуація. Кожен хоче придбати пристрій з найбільшою швидкістю, найсильнішим крутним моментом, з кейсом, ліхтариком тощо. Також не зайвим був би ударний механізм, щоб свердлити отвори в бетоні, закручувати довгі саморізи або викручувати заржавілі болти було легше. Звичайно, ці характеристики важливі. Та, знову ж таки, потрібно добре подумати, потрібні вам максимальні цифри у всьому цьому чи ні.
Бажано, щоб шуруповерт відповідав наступним вимогам:
- краще вибирати дриль-шуруповерт (двошвидкісний), щоб ним можна було не лише закручувати/викручувати кріплення, а й свердлити;
- найкращий варіант акумулятора — літій-іонний (Li-Ion);
- ємності акумулятора в побутовому режимі цілком достатньо 1.5 А, напруга — 12 В;
- перевіряйте комплектацію, щоб в ній була присутня батарея та зарядний пристрій, інакше потрібно буде купувати їх окремо.
При виборі мережевого інструмента критерії ще простіші.
Таким чином, чітко визначивши свої потреби, ви зможете суттєво зекономити. Але заради справедливості варто наголосити — якщо ваш фінансовий стан дозволяє, краще купувати хороший шуруповерт від відомого виробника.