Кондиціонер – це незамінний помічник, від ефективної роботи якого залежить не лише комфорт у приміщенні, а й здоров'я людей. Разом із установкою агрегату компанія-підрядник, як правило, пропонує укласти договір на технічне обслуговування кондиціонера та діагностику. Важливо розрізняти, які основні принципи проведення сервісного обслуговування кондиціонерів існують, які справді корисні, а яких можна сміливо відмовитися.

Замовити сервісне обслуговування кондиціонерів ви можете на сайті climatbud.com.ua!

Обслуговування кондиціонерів залежить від періодичності і буває:

 - стандартним. Стандартне обслуговування кондиціонера рекомендують робити щорічно, зазвичай навесні. Спочатку проводиться діагностика кондиціонера, перевірка працездатності елементів та систем. Перевіряється тиск фреону, різниця температур на вході та виході тощо. У ході обслуговування проводиться чищення та/або заміна фільтрів внутрішнього блоку;

 - сезонним. Сезонне обслуговування кондиціонерів проводиться, як правило, двічі на рік. Перед початком сезону – навесні, та наприкінці періоду активного використання – восени;

 - розширеним. Корисно для працюючих без перерв агрегатів. Огляд, діагностика та чищення проводяться за графіком.

Обслуговування кондиціонерів

Сервісне обслуговування кондиціонерів відрізняється від гарантійного тим, що проводиться з профілактичною метою, тоді як гарантійне обслуговування кондиціонерів проводиться після поломки агрегату і включає виклик майстра, ремонтні роботи, заміну несправних деталей.

Як правильно чистити кондиціонер?

Повітряні фільтри з часом накопичують пил, тому нехтувати чищенням кондиціонера не варто. Якщо заглянути під кришку внутрішнього блоку спліт-системи, яка пропрацювала кілька місяців, швидше за все ви побачите пластівці пилу на радіаторній решітці і на вентиляторі. Це не тільки знижує ефективність роботи кондиціонера і підвищує енергоспоживання, але і призводить до того, що раніше затримані частинки пилу і бактерії, що розмножилися, знову опиняються в повітрі.

Проте лише чистити фільтри недостатньо. Бруд у ванній слива дренажу викликає неприємний запах, тому потрібно регулярно промивати і дезінфікувати внутрішній блок пристрою. У свою чергу періодичність обслуговування кондиціонерів безпосередньо залежить від частоти використання та умов експлуатації агрегату.