Вживання алкоголю в суспільстві вважається соціально прийнятною нормою поведінки. Спиртні напої випивають з метою зігрівання, для підтримання розмови, при святковому застіллі та в багатьох інших цілях. Алкоголь - це смертельно небезпечна чорна діра, яка непомітно затягує людину, руйнуючи всі сфери її життя.
Схильність до алкогольної залежності розпізнати досить тяжко. Здебільшого людина й сама не здатна помітити, як стала заручником зеленого змія.
Фактори, які призводять до постійного вживання спиртного:
- затяжні дипресії;
- розлади в сім'ї;
- неконтрольоване затяжне розпивання оковитої в колі однодумців;
- вживання алкоголю “для розваги”;
- вплив “неправильного” оточення;
- жага постійно відчувати алкогольну ейфорію.
Ці фактори сприяють розвитку алкогольної залежності.
Алкоголізм - це хронічне психологічне захворювання при якому людина не контролює кількість випитого алкоголю. Алкоголік ніколи не визнає своєї залежності і запевняє, що завжди може зупинитися. Насправді поступові зміни поведінки (агресія) та цілковита деградація особистості свідчать про те, що залежному важко самостійно зупинитися.
Алкогольна залежність. Перші прояви та критерії захворювання
Перші прояви алкогольної залежності помічає близьке оточення хворого. Рідні хворого звертають увагу особи на часте та безконтрольне вживання спиртного. На цьому підгрунті хворий може різко реагувати на зауваження перетворюючи розмову в скандал. Варто зауважити, що загострення хвороби може розвиватися саме в період “втручання” близьких. Постійні потурання і сварки стосовно спиртного загострюють психологічну потребу хворого в алкоголі.
В результаті:
- збільшується кількість алкоголю;
- порушується психіка, спостерігається надмірна агресія до оточуючих.
Алкоголізм характеризується такими критеріями:
- вживання всіх спиртовмісних напоїв без перебору для одержання стану сп'яніння;
- вживання спиртного до повної втрати свідомості;
- вживання алкоголю до стадії повної інтоксикації (результат - самоочищення організму шляхом рвотного рефлексу);
- затяжні застілля, які супроводжуються безперервним вживанням спиртного;
- агресія хворого при спробі перешкодити йому випити;
- піднесення і ейфорія при згадці про алкоголь.
Якщо хоча б один із вище перерахованих пунктів характеризує людину із Вашого оточення або ж Вас, не гайте часу! Негайно звертайтеся за допомогою в клініку Еволюція. Детальна інформація про клініку за посиланням https://evolution.org.ua/lechenie-alkogolizma/, не йдіть у небуття, дайте шанс собі чи своїм близьким.