Форинт — валюта Угорщини. Його символ, який використовується на світових ринках, - HUF, а також ft в позначеннях, пов'язаних з короткою назвою. Монети мають номінал 5, 10, 20, 50, 100 і 200 форинтів. Банкноти мають номінал 500, 1000, 2000, 5000, 10 000, 20 000 форинтів. Емітент — Національний банк Угорщини, тобто Magyar Nemzeti Bank.
Роль угорського форинта на ринку
Форинт не є однією з основних валют на світовому ринку. Його поточні показники не дуже високі, і він в основному програє по відношенню до долара або євро. З іншого боку, обмінний курс угорського форинта важливий особливо для країн, які сусідять з Угорщиною або з Центральної та Східної Європи. Угорщина часто стає місцем відпочинку, особливо серед українців. Вони також є великим експортером пластмас, а також машин і деталей, які поступають в Україну.
Кожен інвестор і людина, що цікавиться фінансами, повинні стежити за обмінними курсами. Знання поточних курсів валют на https://obmin.uzhgorod.ua/huf-uah дозволяє робити прогнози і приймати правильні рішення стосовно обміну. Навіть один день відстрочки може позбавити вас привабливого заробітку або привести до величезних фінансових втрат. Ви уникнете цього завдяки obmin.uzhgorod.ua, який завжди надає поточний обмінний курс.
Історія угорського форинта
Валюта вперше з'явилася в тринадцятому столітті, якийсь час вона була розділена на 100 огранщиков і діяла в країні кілька десятків років. Однак спочатку його замінила угорська корона (1926 р), а потім пенго (до 1947 р) Форинт повернувся на ринок в 1947 році. Це сталося через гіперінфляцію, яка спостерігалася в Угорщині в 1946-1947 роках. У той час форинт був розділений на 100 філерів. Однак через їх незначну вартість в 1999 році почався їх відхід з ринку.
Угорський форинт - цікаві факти
Назва угорської валюти походить від флоринів - флорентійських золотих монет. Аверс форинтів малого номіналу (5, 20, 50) прикрашений малюнками, тісно пов'язаними з природою Угорщини. Через низьку вартість одного форинта ви часто можете знайти оцінку в 100 форинтів в обмінних пунктах.
Банкнота номіналом 500 форинтів 1 листопада 2019 року було вилучено з обігу, а дата обміну - 31 жовтень 2039 року. Таким чином, він може бути доступний на ринку протягом багатьох років. З іншого боку, з 1000 форинтів важливі тільки ті, які мають особливу голограму у вигляді смуги. Останнім часом було багато обмінів окремих банкнот саме через посилення систем захисту від підробки. На зворотному боці банкнот (реверсі) в правому верхньому куті нанесено маркування для сліпих, що дозволяє розпізнати номінал.
Сучасні дані
Поточний середній курс форинта становить 0,0915 гривні. Це різниця на -0,0,08 в порівнянні з вчорашнім обмінним курсом. У таблицях і графіках KIT GROUP ви знайдете інформацію про обмінний курс форинта, як для його покупки, так і для продажу. Крім того, ви знайдете середній обмінний курс форинта за останні кілька днів.