У міру того, що день стає довшим, а сонце все сміливіше пробивається крізь зимові хмари, садівники починають думати про перший посів. Перш ніж зайти в садовий магазин або замовити через Інтернет якісне насіння овочів в harvest-center.com.ua, слід перевірити свої запаси.
Часто буває, що через сезон-два у вас залишаються насіння. Якщо вони зберігалися в прохолодному та повітряному, але не морозному місці, то вам не доведеться викидати такі «старі» насіння. Досить їх проростити, тобто перевірити, чи вони все ще хочуть рости. Ви посипаєте близько десятка насіння на вологий лігнін та перевіряєте, скільки з них проросло кожні 2 дні. Таким чином ви будете знати, чи варто їх сіяти чи ні. Тоді складіть план посадки, дотримуючись усіх правил сівозміни та добросусідства.
Складіть список необхідних видів та сортів насіння
Якщо у вас є перевірений виробник, ви можете дотримуватися його пропозиції. На ринку з’являються нові компанії, що відбирають голландське насіння, і вони високо оцінюють нові продукти. Такі насіння не завжди дадуть сходи, часто рослини ростуть слабше - оскільки умови вирощування та клімат відрізняються від тих, в яких були виведені материнські рослини. До того ж наше насіння дешевше і, перш за все, продається в невеликих упаковках. Однак, якщо ви приймаєте рішення про нові продукти, підготуйте для них окрему грядку, щоб порівняти, як вони ростуть і чи справдились обіцянки селектора.
З часом насіння втрачають схожість
Перш ніж купувати насіння, подивіться на упаковку, щоб вона була не пошкодженою. Зверніть увагу також на кольори упаковки. Якщо вони бліді, це означає, що насіння довго чекали на продаж. Це трапляється особливо у людей, які торгують у відкритих кіосках. Не купуйте насіння під час заморозків - вони можуть не прорости.
На упаковках поруч із назвою рослини та його фотографією має бути назва виробника та компанії, що пропонує насіння, а також:
- інформація про дату висіву,
- дату цвітіння квітів,
- дату збору врожаю овочів,
- розмір рослини.
Завжди перевіряйте термін придатності насіння, надрукований на етикетці, маючи на увазі, що насіння з часом втрачають здатність та силу проростати.
Насіння на стрічці та інкрустовані
Окрім традиційного насіння в пакетиках, ви можете придбати насіння на стрічці. Вони дорожчі, але вам легко сіяти рослини, тому ви економите час. На стрічках найчастіше пропонують такі коренеплоди, як морква, петрушка, редис. Рослини мають стільки місця, скільки їм потрібно, тому врожайність повинна бути більшою, а овочі більш-менш однаковими.