Спецодяг – це незмінний атрибут працівника від будь-яких шкідливого впливу виробництва чи навколишнього середовища. Найчастіше його використовують на великих та малих підприємствам, під час виконання специфічної роботи. Крім того, за допомогою спецодягу можна позначати окремі групи робітників, наприклад, двірників, водіїв тролейбусів, медичних працівників. Відвідавши інтернет-магазин спецодягу, можна з легкістю обрати потрібну модель необхідної якості та забарвлення.
На сьогодні близько 85% працівників використовують спеціальний одяг під час робочого процесу. Для деяких компаній його наявність питання престижу, безпеки та плідної праці.
Яким повинен бути спеціальний одяг?
Обираючи ту чи іншу тканину чи модель слід визначити декілька характеристик майбутнього спецодягу. При правильному виборі він буде слугувати багато років та вбереже від додаткових витрат.
Основна функція будь-якого спецодягу – захист працівника. Проте до нього існує ще декілька вимог:
- зручність. Робочий одяг має бути комфортним, він не повинен заважати виконувати роботу. Краще обирати тканини, що дихають;
- безпека. Спецодяг виготовляється враховуючи усі вимоги стосовно захисту;
- практичність. Зазвичай, спецодяг використовують там, де є додаткові навантаження чи є можливість дія агресивних речовин. Тому він має бути достатньо міцним, бути зносостійким;
- естетичний зовнішній вигляд.
Для виробництва якісного спецодягу найчастіше використовують як натуральні, сумішеві, так і синтетичні тканини. Це дозволяє створити одежу, що буде відповідати усім необхідним вимогам. Наприклад, якщо потрібні комплекти, що добре пропускають повітря та швидко сохнуть, краще обирати одежу с натуральної бавовни. Вона конче потрібна на підприємствах, де є підвищена температура, надмірна вологість чи навпаки, достатньо низькі температури. В цьому випадку спецодяг має «дихати», перешкоджати зайвій кількості поту.
У випадку, коли під час роботи потрібно захистити працівника від дії високих температур слід обирати сукно чи брезент. Ці ж тканини використовуються при створенні спецодягу для працівників підприємств, де є загроза хімічних опіків.
Під час пошиття зимової одежі використовуються утеплювачі, такі як синтепон, холлофайбер та, навіть, натуральне хутро. В демісезонній одежі в якості утеплювача найчастіше виступає м’який фліс.