Під час вводу будівлі в експлуатацію визначається енергоефективність новобудови або існуючої будівлі, та видається енергетичний сертифікат. Він містить інформацію про споживання енергії для опалення, гарячої води, освітлення, вентиляції та охолодження. В ньому також додатково ідентифікуються можливі заходи з енергоефективності для зниження споживання енергії.
Енергетичний сертифікат необхідний для новобудови або реконструкції будівлі, щоб здати в експлуатацію або продати дану споруду. Замовити енергетичний сертифікат будівлі ви можете на сайті https://energox.com.ua/energoaudyt/energetychnyj-sertyfikat-budivli/. Енергетичний сертифікат готується і для існуючих будівель, якщо плануються заходи з енергоефективності, щоб аналізувати певні заходи і, в разі реновації будинку, мати можливість встановити цілі по енергоефективності.
У разі необхідності, оцінюючи енергоефективність будівлі і видаючи енергетичний сертифікат, виконавець може зробити необхідні інструментальні заміри, наприклад, виміри повітропроникності будівлі (герметичності), здійснюючи тест надлишкового тиску (тест Blower door), термографію будівлі, заміри теплопровідності зовнішніх конструкцій, визначаючи фактичні значення U та ін.
Для чого необхідний енергетичний сертифікат?
Енергетичний сертифікат будівлі необхідний при продажу відповідної будівлі, оренді або здачі в оренду. На підставі включених в енергетичний сертифікат даних споживач може порівняти та оцінити енергоефективність будівлі. Сертифікат додатково містить також рекомендації, пов'язані з заходами щодо поліпшення енергоефективності.
Що необхідно робити замовнику аудиту?
1) Попередньо необхідно підготувати основну інформацію та документацію про об'єкт:
- будівельний проект будівлі або інвентаризаційну справу будівлі;
- проекти інженерно-технічних систем будівлі або креслення схем;
- інструкції інженерно-технічних систем будівлі;
- звіти або журнали по експлуатації та обслуговуванню інженерно-технічних систем будівлі;
- звіти або рахунки від постачальників комунальних послуг за фактичні витрати енергії в будівлі або інженерно-технічних системах будівлі;
- дані про встановлення або заміни інженерно-технічних систем під час експлуатації будівлі;
- висновки від попередніх перевірок (якщо такі є);
- розрахунки енергії (якщо такі є).
2) Необхідно забезпечити доступ до об'єктів та доступ до інженерно-технічних систем.