- Росіяни розстріляли українських військових, які потрапили в оточення на Донеччині
За його словами, навіть якби стратегічні бомбардувальники залишились на озброєнні нашої держави, це не значно би допомогло в захисті від окупантів. "Росія має засоби ППО, здатні протистояти ракетам класу Х-55, у той час як величезні за розміром та відносно низькошвидкісні бомбардувальники ще у перші дні війни стали б легкою здобиччю російських засобів ураження як у повітрі, так і на аеродромах", - пояснив 86-річний Кучма.
Він додав, що стратегічна зброя не вписувалася в український масштаб. "У нас не було полігонів для випробувань ракет. Ми не мали навіть достатньої для експлуатації цих засобів територіальної протяжності - адже стратегічне озброєння потребує стратегічного простору", - сказав Леонід Кучма.
РФ використовує бомбардувальники Ту-160, які отримала від України: що відомоРосійські війська експлуатують стратегічні бомбардувальники Ту-160, які Україна передала 25 років тому в якості погашення заборгованості за газ.
Як повідомляє проєкт "Схеми" "Радіо Свобода", завдяки аналізу серійних номерів з угоди про передачу літаків 1999 року та з міжнародних авіареєстрів вдалося зʼясувати, що щонайменше шість переданих Україною літаків Ту-160 зараз знаходяться у бойовому складі ворожої армії.
Загалом журналісти "Схем" ідентифікували десять українських стратегічних літаків, переданих Росії. Там їм присвоїли нові назви:
"Микола Кузнецов" (раніше це був український літак з бортовим номером "10"),
"Василь Сенько" ("11"),
"Олександр Новиков" ("12"),
"Володимир Судець" ("15"),
"Олексій Плохов" ("16"),
"Андрій Туполев" ("18"),
"Ігор Сікорський" ("22").
Мінімум шість одиниць Ту-160 зараз перебувають у бойовому складі російської армії. Крім того, серед переданих владою України літаків були виявлені і бомбардувальники Ту-95МС. Зараз вони мають назви "Красноярськ", "Севастополь", "Ізборськ".
Інформує expres.online