Як змінилася карта населення країни після початку війни: внутрішня міграція

Після початку війни на території нашої країни почалися міграційні процеси. Частина населення покинула Україну і виїхала за кордон, проте більшість громадян вирішили не залишати країну, але перебралися в більш безпечні області. Як свідчать результати дослідження Центру економічних стратегій, лідером за приростом населення після російського вторгнення став Київ.

Вказується, що кількість населення в Києві та області за два з половиною роки збільшилася на 48,1%.

Приріст населення спостерігається в Полтавській (+2,1%), Дніпропетровській (+2%), Кіровоградській (на майже 1%) і Черкаській (+0,2%) областях.

В інших областях України за час повномасштабної війни кількість жителів зменшилася. Найменший спад (на 5,87%) зафіксовано у Львівській області. Найбільше зменшилося населення прифронтових областей - Харківської (-33%), Миколаївської (-42%), Запорізької (-63,4%) та Херсонської (-84%).

Водночас дослідники наголошують, що точної іншої інформації щодо тих регіонів, які перебувають у тимчасовій російській окупації, немає, і визначити, яка частина місцевих мешканців виїхала, не надається можливим.

Зазначимо, з низки регіонів продовжують вивозити людей. Обов'язкова евакуація оголошена для всіх населених пунктів, які знаходяться в безпосередній близькості до фронту. Дітей із сім'ями в обов'язковому порядку вивозять із Харківської, Донецької, Полтавської, Сумської, Чернігівської областей. Як правило, багато хто з переселенців залишаються в межах області, але багато хто їде до Києва і на захід України.

За різними оцінками міжнародних організацій, за кордоном зараз перебуває близько 7,5 млн. українців.

Інформує socportal.info