Звільнення українських військовополонених Угорщиною Декілька незалежних джерел повідомили виданню, що дії Семьєн а викликали серйозне обурення в уряді Угорщини.
Усі чотири наших джерела в унісон заявили: усе звільнення відбулося під одноосібним наглядом Жолта Семьєна, ніхто не був ініційований урядом, який інакше відповідав би за підготовку та організацію такого дипломатично надзвичайно чутливого кроку, — пише видання.
8 червня угорське видання написало, що 11 військовополонених українців із Закарпаття були звільнені з російського полону та прибули до Угорщини за посередництва церковних організацій.
Віце-прем’єр Жолт Семьєн спочатку заявив телебаченню, що "це жест РПЦ щодо Угорщини", і що він "виконав свій людський і патріотичний обов’язок". Днем пізніше, коли вже було відомо, що Україна запитала інформацію про цю справу, віце-прем’єр сказав, що радше б подякував йому на місці українців, а потім сказав, що одинадцять військових "вже не військовополонені, а вільні люди".
Що відомо про звільнених полоненихЗа нашою інформацією, одинадцять бійців потрапили в полон під містом Куп’янськ на Харківщині, — пише видання. За словами одного з джерел, усі одинадцять чоловіків мають угорські імена, але не всі вважають себе угорцями. Ніхто не знає подробиць про те, як і яким шляхом ув’язнені потрапили до Угорщини.
Проте джерела "Радіо Свобода" припускають, що віцепрем’єр Семьєн за власною ініціативою організував їхній проїзд через Шенгенську зону. Де зараз вони перебувають – невідомо. Після того, як усім стало очевидно, що угорським урядом можна маніпулювати з Росії на рівні віцепрем’єр-міністра, Будапешт вирішив обрати стратегію мовчання, сподіваючись, що про це якомога швидше забудуть, — сказало одне з джерел.