Більше половини людей на Харківщині розмовляють вдома двома мовами, при чому українську називають рідною 60%. Ще більше мешканців вважають, що українська повинна бути єдиною державною. До таких висновків прийшли соціологи групи "Рейтинг" під час проведення комплексного дослідження патріотизму українців.
Опитування проводилось 17-18 серпня у чотирьох регіонах: Захід, Центр, Південь та Схід. До останнього увійшли Харківська, Луганська та Донецька області. Соціологи проводили опитування лише в тих населених пунктах, де є український мобільний зв'язок, тож дані по Сходу — це, переважно, настрої та переконання жителів неокупованої частини Харківської області.
Харківщина
Використання російської у побуті зменшилося приблизно вдвічі.Більше половини мешканців півдня і сходу — двомовні, близько чверті — російськомовні. Лише українською говорять 17%. Це — найнижчий показник серед усіх регіонів. Але жителі сходу почали використовувати державну мову частіше після початку повномасштабної війни. 34% сказали, що за останні півроку постійно спілкуються українською. До війни таких в регіоні було вдвічі менше. При цьому українську мову назвали рідною 60% мешканців Харківської області та неокупованих громад Донецької і Луганської областей. Для 30% рідна — російська, кожен десятий назвав рідною якусь іншу мову.
Вся Україна
По Україні в цілому 76% вказали українську мову як рідну, 19% - російську. При цьому 30% російськомовних вважають своєю рідною українську.
86% вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною мовою. 10% підтримують статус російської, як офіційної в окремих регіонах, лише 3% за російську як другу державну мову в Україні.
Якою мовою розмовляють вдома?