На Лозівщині вирішують проблему із житлом для переселенців. Деякі люди, які приїхали до громади з "гарячих точок" мешкають у студентських гуртожитках. До 1 вересня ці гуртожитки треба звільнити, інформують у міськраді. Тому наразі в місті й старостинських округах обговорюють різні варіанти рішення питання житла.
Громада веде перемови з кількома міжнародними організаціями. Домовляються про ремонт приміщень, які можна використати для проживання переміщених осіб. Один з варіантів — колишні гуртожитки. Ще один варіант — заселення пустих будинків у старостинських округах.
Переселенці в свою чергу можуть отримувати компенсацію на відшкодування комунальних послуг. Таким чином і майно не стоятиме пустим, не буде руйнуватись, і людям це буде зручно, додав Олексій Корпан.
Розглядають також можливість заселення нежитлових приміщень комунальної власності, які знаходяться у багатоповерхівках. За плануванням та комунікаціями вони подібні до звичайних квартир. Але цей варіант важко реалізувати.
Ситуація з розміщенням переселенців залишається складною, зазначають у міськраді. Наразі на території Лозівської громади зареєстровані майже 8 тисяч вимушено переміщених осіб. Через дефіцит вільного житлового фонду частина людей продовжує жити у гуртожитках при навчальних закладах, які вже восени мають приймати студентів.
Читайте також:
Жнива 2022: скільки намолотили та що відбувається на полях Лозівщині й Харківщині
Рятуючись від війни: люди, що виїхали з «гарячих точок» розповіли, як їм живеться у Лозовій