Кількість фельдшерсько-акушерських пунктів Лозівської тергромади скоротили. Про таке повідомили на сайті Лозівської міськради 11 лютого. Медзаклади не працюватимуть до тих пір, доки Нацслужба охорони здоров’я не розпочне фінансування. Ситуацію ускладнює й вибуття кількох сімейних лікарів, які вирішили перейти на приватну практику.
У Лозівській громаді вирішили скоротити ФАПи у селах Михайлівка, Водолага та Плисове. Ці заклади мають найменший попит й припинення їхньої роботи врятує інші ФАПи. Лозівський міський голова Сергій Зеленський підіймав проблему на зустрічі із головою НСЗУ Наталією Гусак. Вона пояснила, що лише з 2023 року можливо передбачать фінансування для сільської медсестри.
Утримання 24 ФАПів коштує близько 7 млн грн на рік. Ці витрати не компенсує Нацслужба здоров'я, оскільки фінансування йде на лікарів, а у ФАПах вони не передбачені, повідомили на сайті Лозівської міськради.
Раніше ЦПМСД утримував ФАПи частково, за кошти сімейної медицини. Проте, 6 сімейних лікарів вирішили піти у приватну практику й від цього бюджет закладу зменшиться на 20%, оскільки гроші «підуть» за пацієнтами.
Торік Лозівська громада спрямувала понад 40 млн грн на підтримку медзакладів. Коштами розраховуються за енергоносії, харчування, ліки та ремонти. Міський голова Сергій Зеленський зобов'язав медиків підготувати листи до керівників сусідніх громад, чиї мешканці лікуються у лозівських медзакладах з проханням про компенсацію витрат. У 2021 році подібних перерахувань не робили.
Читайте також: Скільки людей народилося та одружилося на Лозівщині у січні
Лозівські медики проходять навчання: антибіотики відпускатимуть лише за електронним рецептом