У платіжках лозівчан вказаний окремий платіж за абонентське обслуговування, крім того, власники квартир з автономним опаленням отримали рахунки за обігрів місць загального користування. Ми розпитали тепловиків про те, які місця вважаються "місцем загального користування" та як проводять розрахунки.
Плата за абонентське обслуговування
Плата за абонентське обслуговування не нова, раніше цей платіж враховувався в тарифах за опалення, пояснили в КП «Теплоенерго».
Плату за абонентське обслуговування нараховують всім. Людина не звільняється від сплати у разі відсутності фактичного споживання послуги або у разі відключення (відокремлення) його квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого теплопостачання.
Плату за абонентське обслуговування розраховують не за обсяги спожитих послуг, а в розрахунку на 1 абонента та виставляють, як окремий платіж. Плата за абонентське обслуговування складає від 8,36 грн. до 35,19 грн. (для будинків з будинковим лічильником теплової енергії), 6,28 грн. (для будинків без лічильника теплової енергії), в залежності від технічних параметрів багатоквартирного будинку в частині витрат на обслуговування та заміну будинкового лічильника теплової енергії.
Абонентське обслуговування включає витрати виконавця:
- пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги;
- здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
- нарахування та стягнення плати за спожиті комунальні послуги;
- виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання);
- обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі), крім випадків, визначених Законом України «Про житлово-комунальні послуги».
Сплата за обігрів місць загального користування для власників квартир з автономним опаленням
Тепер власники квартир з автономним опаленням мають платити за обігрів місць загального користування та допоміжних приміщень. Зміни у законодавстві передбачають, що тепер цю плату ділять на всіх мешканців.
Що таке місця загального користування та допоміжні приміщення?
Місця загального користування – місця, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців, крім допоміжних приміщень.
Допоміжні приміщення багатоквартирного будинку –приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення).
Як визначають обсяг тепла на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень?
Обсяг теплової енергії, витрачений на опалення МЗК та допоміжних приміщень будівлі, визначається як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі:
- одноповерхова будівля – 20 %;
- двоповерхова – 18 %;
- триповерхова – 16 %;
- чотириповерхова – 14 %;
- п'ятиповерхова – 12 %;
- шестиповерхова та вище – 10 %.
Тобто сума нарахувань залежатиме від етажності будинку та загального обсягу споживання теплової енергії за місяць.
Чи можна змінити суму оплати за місця загального користування для власників квартир з автономним опаленням?
Плату за місця загального користування та допоміжні приміщення для власників квартир з автономним опаленням можна змінити на загальних зборах. Плату можна як збільшити, так і зменшити. Рішення про застосування коефіцієнтів або зміну, оформлене протоколом загальних зборів співвласників будівлі з дотриманням вимог чинного законодавства, приймають в міжопалювальний період, про що співвласники будівлі письмово повідомляють КП «Теплоенерго» або виконавця розподілу (по колективним договорам).
Читайте також: Етапи модернізації мережі опалення: як у Лозовій будуватимуть 5 нових котелень
Лозівський виконком не проголосував за підвищення тарифу на тепло для населення