У Лозовій на День Незалежності пройшли святкові заходи. Лозівчани 24 серпня пройшли святковою ходою проспектом Перемоги. На площі біля Палацу культури відбувся концерт, провели конкурси, майстеркласи та флешмоб. Також у День Незалежності встановили нові рекорди Лозівщини.
У Лозовій відзначили 30-річчя Незалежності України. Святковий захід розпочинали урочистою ходою. З державними прапорами та у вишиванках лозівчани пройшли проспектом Перемоги до Палацу культури. Святкову колону очолив оркестр та україночки, які несли Державний прапор України.
- Хода прикрашених візочків
У святковій ході взяла участь й малеча у прикрашених візочках. Подружжя Марина та Максим Рубан, а також бабуся Ольга прийшли на свято з маленькою Еліною. Її візочок прикрасили вишитим рушником та соняхами. Вишиваний костюм для дівчинки спеціально замовляли через інтернет.
«Одяг та намисто замовляли, все прислали через інтернет. До свята готувалися і радіємо, що через карантин не відмінили ходу, як минулого року», — говорить пані Ольга.
У ході брали участь 7 прикрашених візочків. Батьки та малеча йшли у перших рядах святкової ходи, яка завершилася на площі біля Палацу культури.
- Хода та молебень біля хреста «Героям України»
У парку «Перемога» біля хреста «Героям України» пройшов мітинг та молебень. У заході брали участь волонтери та учасники АТО.
«Цей день самий святий для нас. 30 років, це не багато, як для історії, це мить. А як для кожного чоловіка, кожної жінки, для кожного українця — це пів життя. Ці пів життя найяскравіші», — говорить голова Лозівської спілки учасників АТО Сергій Бєсєда.
На майстеркласі від Юнацької бібліотеки діти мали можливість повчитися малюванню та плетінню.
На святі спеціалісти Центру молоді проводили майстеркласи з розпису еко-сумок.
Традиційно лозівчани мали можливість відвідати виставку робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Мій дім — Україна». На вироби можна було не тільки дивитися, а й купити.
У виставці брала участь й майстриня з бісероплетіння Тетяна Курінна. У липні лозівчанка отримала 2 місце у конкурсі сувенірів, що проводив Харківський облцентр культури і мистецтва.
У павільйоні біля Палацу культури проходила виставка вишиванок.
У парку «Перемога» дівчата Лозівської тергромади брали участь у конкурсі «Коса до пояса». Майстрині мали заплести красиву косу. Найкращу косу визначали за гучністю оплесків глядачів. У конкурсі перемогла 11-річна Поліна з с. Чернігівське. Косу дівчинці заплітала перукарка Марія.
«У такому конкурсі беремо участь вперше. Зачіску декорувала сухими квітами. Ми хвилювалися, вірили у перемогу та виграли», — говорить лозівчанка Марія.
У старостинських округах Лозівської тергромади до Дня Незалежності виготовили короваї та виставляли їх на площі. Вироби оцінювали та обирали найкращий. Перемогу отримав коровай з Миколаївського старостинського округу. 5-ярусний коровай заввишки 90 см та важить 14 кг — це рекорд, що занесли до «Книги рекордів Лозівщини». За перемогу старості округу Віктору Мурашці вручили подарунки та сертифікат, що свідчить про встановлення рекорду.
- Рекордний костюм лозівської майстрині
Костюм Мавки лозівчанка Лариса Шапко створила, коли брала участь у конкурсі «PODIYM». У травні казкове вбрання набрало більше ніж 1 тисячі уподобань у Міжнародному літературному марафоні «Моя Леся Українка». Кількість уподобайок внесли до «Книги рекордів Лозівщини».
Не були без уваги і лозівські дітлахи. На спортивному майданчику для дітей проводили розважальну програму.
Біля ґанку Палацу культури створювали художні полотна. Це завдання виконували учасники батлу між Управлінням культури та Управлінням освіти, молоді та спорту Лозівської міськради. Ідея батлу належить Управлінню культури. Переможців змагань не визначали.
«Це дружній батл. Переможців не буде тому, що ми не можемо сперечатися, адже працюємо на одну справу», — розповів начальник відділу культурно-дозвіллєвої роботи Управління культури Лозівської міськради Олександр Шапко.
На головній святковій сцені проходив концерт «З, Днем народження, Україно!». На сцені виступали солісти та колективи Лозівської тергромади. Також пройшов гала-концерт фестивалю «DANCEPARTY», керівників танцювальних колективів нагородили грамотами та
Окремий майданчик був для шанувальників народної пісні та хітів 60-80 років.