«Подарую мотоцикл, коли його підніме»: на Лозівщині пройшов мото-фестиваль «Пил доріг»

Майже пів тисячі байкерів з різних міст України брали участь у мотофестивалі «Пил доріг». Захід вже 4 рік проходить на Лозівщині й стає все більш популярним серед любителів мотоциклів. Від Палацу культури мотоколона стартувала у суботу 17 липня. До від’їзду байкери знайомили людей з особливостями своєї техніки. Один з найстарших мотоциклістів розповів, чому його онучці ще зарано сідати за кермо, а інші учасники поділилися, як створювали свої засоби пересування.

Рекламний відділ сайту 05745.com.ua —  050 505 35 13

З юних років лозівчанин Михайло їздить на мотоциклах. На мотофестиваль «Пил доріг» байкер приїхав на «YamahaDragStar». На ньому краще пересуватися, адже це надійна японська техніка. До цього у Михайла був вітчизняний «Урал», але він поступається японській техніці.

«Yamaha» потужніша, комфортна, надійна у технічному плані. Мотоциклові 23 роки, пригнали з Франції», — говорить байкер Михайло.

На цього річний фестиваль Михайло приїхав з 14-річною онукою Юлею. Вона мріє стати байкершею та поки за кермо не сідає, бо зарано й дідусь не дозволяє.

«Я не проти, щоб вона їздила. Готовий подарувати мотоцикл тільки тоді, коли вона його підніме (жартує - ред). Вага у нього близько 350 кг», — говорить лозівський байкер.

Мотоцикл — дорога річ, говорить Михайло. Догляд, обслуговування не з дешевих. На паливо заробляє художнім куванням, оскільки професійний коваль. Михайло часто відвідує різні мотофестивалі, там він пригощає всіх чаєм з самовара та просто відпочиває душею.

Особливостями свого мотоциклу поділився й інший учасник мотофестивалю — Олександр. Лозівчанин приїхав на чоппері, що 3 роки збирав власноруч з різних моделей.

«Двигун — «Днепр», рама «Урал», довжина вилки 1 м 25 см. Це образ класичного чоппера. Я в нього вклав понад 40 тис. грн», — говорить Олександр.

Ще однією особливістю байка є чорт на передньому крилі. Містична прикраса чавунна і зовсім не впливає на рух мотоцикла та долю мотоцикліста, з посмішкою говорить Олександр.

Металева фігурка прикрашала ще один транспортний засіб — «Rat-Rod». З виду агресивний автомобіль має ім’я — Джміль, його фігурка прикрашає капот. Так назвав автівку Олександр, який приїхав на мотофестиваль «Пил доріг» з Кривого Рогу. Брутальну техніку чоловік збирав з різних авточастин й прикрасив металевими непофарбованими елементами.

«Автівку збирав 2 роки. Передній та задній мости з мікроавтобусу «Mercedes», двигун AMG, 320 кінських сил. Кузов з трактора ДТ-75. Все сертифіковано, зареєстровано» — говорить байкер з Кривого Рогу Олександр.

Ще кілька подібних проєктів вдома, у процесі збору, говорить Олександр.

Своє весілля у колі друзів зіграла пара байкерів з Бахмуту — Катерина і Роман. На реєстрації шлюбу пара була у байкерському вбранні.

Фото: сторінка подружжя байкерів у Instagram

«Вирішили зіграти весілля не так, як зазвичай святкують. Так і треба серед друзів», — говорить Роман.

«Мотофестиваль «Пил доріг» наш улюблений, тому таку подію святкуватимемо саме на ньому», — говорить Катерина.

Подружжя байкерів та інші учасники «Пилу доріг» проїхали мотоколоною вулицями Лозової.

Відео: сторінка Сергія Зеленського у Facebook

Байкери відпочивали й веселилися на березі річки Бритай. Там був концерт музичних груп з Харкова, Дніпра, Бахмута, повідомив один з організаторів мотофестивалю «Пил доріг» Денис Семенов. Мотоциклісти роз’їхалися по домівках 19 липня.

Фото: сторінка Valeriia Sintsova y Facebook

«Дякуємо усім спонсорам та депутату міськради Володимиру Зеленському за допомогу в організації мотозльоту», - додав один з організаторів заходу Юрій Соколов.  

Ми є у Telegram. Приєднуйтесь, на вас чекають тільки перевірені новини.

Читайте також: Мотопробіг, рок-концерт і благодійність: в Лозовій пройшов мотозліт «Пил доріг»

В'ячеслав Харченко - байкер Лозівського краєзнавчого музею