Вже на наступному тижні лозівчани відзначатимуть Великдень. До свята господині пектимуть паски. Хтось любить традиційні рецепти, що отримали від своїх мам та бабусь, а хтось любить експериментувати з новими рецептами та інгредієнтами. Ми попросили викладачку Лозівського вищого коледжу мистецтв Галину Перець, депутатку Лозівської районної ради Ларису Артеменко та депутатку Лозівської міськради Марину Кожевник поділитися із нами рецептами, за якими вони печуть паски.
Рецепт паски "Краффін" від викладачки Лозівського вищого коледжу мистецтв Галини Перець
Викладачка Лозівського вищого коледжу мистецтв Галина Перець розповіла, що любить експериментувати із рецептами пасок і кожного року пробує пекти за новими рецептами. Галина Перець поділилася із нами рецептом паски «Краффін».
Для приготування знадобиться:
350 г борошна, 110 мл молока, 2 жовтки, 1 яйце, 40 г вершкового масла, 100 г мигдальних пелюсток, 80 г цукру, 0,5 ч. л. солі, 1 ч. л. мускатного горіха, 7 г дріжджів, 200 г сушеної журавлини (можна використовувати родзинки або інші сухофрукти), 8 г ванільного цукру.
Приготування:
Треба змішати дріжджі з 1 ч. л. цукру і залити теплим молоком. Покласти суміш в тепле місце, і чекати, поки над нею не підніметься пінна шапочка. Далі розтопити вершкове масло. У глибокій посудині збити жовтки з яйцем і ванільним цукром. Яєчну масу збивати до утворення пишної піни. Далі необхідно просіяти у глибоку миску борошно, а у центрі зробити невелике заглиблення, додати туди дріжджі, що піднялися, збиту яєчну суміш, частину розтопленого вершкового масла і сіль. Всі інгредієнти треба ретельно перемішати, додати вершкове масло і замісити тісто. Місити треба доти, поки тісто не перестане липнути до пальців. Далі треба перемістити тісто у глибокий посуд, змащений вершковим маслом. Злегка змастити поверхню маслом, накрити харчовою плівкою і відправити у тепле місце на 1,5-2 години, щоб тісто для майбутніх пасок піднялося. Коли тісто підніметься, треба розділити його на 3 рівні частини, скачати з кожної кулю і вкутати у плівку ще на 10 хвилин. Потім треба присипати борошном робочу поверхню, розкачати одну частину тіста у тонкий прямокутний пласт. Тісто має бути напівпрозорим, далі змастити тісто розм’якшеним вершковим маслом, рівномірно розподілити на поверхні мускатний горіх, журавлину і мигдальні пластівці. Можна використовувати будь-які інші сухофрукти і цукати за смаком. Далі треба загорнути тісто у рулет. Те ж саме зробити з рештою частин тіста. У результаті має вийти 3 святкових паски. Гострим ножем необхідно розрізати рулет уздовж, не дорізаючи кілька сантиметрів до краю. Половину рулету загорнути у спіраль, те ж саме зробити з другою половиною, але помісти її поверх першої. Зроби так треба з кожним рулетом. Паски покласти у форми для випікання і залишити на 20 хвилин у теплому місці. Коли тісто злегка підніметься, треба розігріти духовку до 200 ° C і відправити великодні «Краффіни» туди на 10 хвилин. Потім зменшити температуру до 180 ° C, накрити паски фольгою і випікати ще 10 хвилин. Після цього фольгу зняти і випікати ще 15 хвилин. Паска «Краффін» готова. Треба присипати готові ласощі цукровою пудрою і подавати до столу.
Поради від господині:
Фото: особистий архів Галини Перець
Рецепт пасок від депутатки Лозівської районної ради Лариси Артеменко
Лариса Артеменко пече паски більше 15 років. Жінка говорить, що завжди пече багато у сім’ї завжди чекають на її смаколики. Лариса Артеменко розповіла, що до прикрашання пасок вона підходить із відповідальністю. Про секрети та плани жінка поділилася із редакцією 05745.com.ua
Для приготування знадобиться:
Борошно (для не надто густої консистенції), 10 яєць, 200 гр маргарину, 200 гр сметани, 200 гр масла, молоко, 5 склянок цукру, 1,5 пачки 100 гр дріжджів, 5 склянок цукру, 4 пакетики ванільного цукру, родзинки, цукати, цедра апельсина, за потреби можна додати кілька крапель харчового ароматизатора «Барбарис».
Приготування:
Лариса Артеменко замішує інгредієнти для тіста і залишає його підходити на 4 години. Тісто має бути не дуже густе, але важливо не додавати забагато муки, воно не має дуже прилипати до рук. Після того, як тісто підійшло треба його знову вимісити, перед тим як розкласти у форми треба додати родзинки та цукати.
До традиції прикрашати паски Лариса Артеменко готується заздалегідь. Доньки господині купують незвичайні смаколики та прикраси у Харкові. Цьогоріч жінка планує прикрасити паски половинками шоколадного «Кіндеру» та залити їх шоколадною глазур’ю. Також Лариса Артеменко вперше зробить паски із куполами. Для цього треба додатково випекти ще маленькі пасочки і поставити їх зверху.
Фото: сторінка Лариси Артеменко у Фейсбук
Рецепт Великодньої паски від депутатки Лозівської міськради Марини Кожевник
Марина Кожевник пече паски вже 28 років. З нами господиня поділилася рецептом сирної та традиційної паски.
Для приготування сирної паски знадобиться:
Для сирної паски знадобиться: 1 кг жирного сиру (творог), 1,5 склянки цукрової пудри, 4 жовтки, 200 гр масла, 200 мл вершків, 150 гр родзинок, по 50 гр кураги і цукатів, 2 пакетики ванільного цукру.
Приготування:
Сир двічі пропустити через м'ясорубку. Вершки збити, м'яке масло розтерти з цукровою пудрою і жовтками. Змішати сир, зі збитими вершками, маслом, ванільним цукром і цукатами з родзинками і курагою.
Вистелити форму вологою марлею, викласти масу, зверху поставити щось важке та залишити у холодильнику на ніч. Воду треба періодично зливати.
Для приготування традиційної паски знадобиться:
1,5 склянки молока, 6 яєць, 300 гр вершкового масла, 3 склянки цукру, сіль, 75 гр дріжджів, пакетик ванільного цукру, 100 гр родзинок, 1 кг борошна.
Приготування:
Молоко підігріти, всипати 2 ст. л цукру, дріжджі. Збити білки, влити у молоко, жовтки розтерти з цукром, ванільним цукром. Розтопити масло. Все влити у молоко, додати сіль і борошно (до консистенції оладок). Поставити опару у тепле місце. Через 2 години додати все борошно і залишити підходити ще 2 години. Далі треба розкласти у форми, дати тісту підійти і випікати.
Поради для вдалого випікання
Марина Кожевник говорить, під час випікання вмикає світло у духовці, нагріває її світлом і ставить опару у духовку (електродуховка). Це дає постійну температуру і тишу для тіста. Приблизно 20-25* дозволяє тесту рівномірно підходити. Для помадки господиня збиває білок з цукровою пудрою, а потім потроху вливає його. Таким чином помадка добре застигає і не липне.