Аудиторія соцмережі TikTok на 43% складається з підлітків віком 13-17 років. Однак багато дітей, молодше 13 років, теж «зависають» у ТікТоці, вказавши старший вік. Лозівський райвідділ поліції 22 березня опублікував кілька порад, що допоможуть батькам захистити дітей від негативного впливу.
Додаток соціальної мережі TikTok набирає популярності з кожним днем, розважаючи дітей та дорослих своїм контентом. В Україні з’являються випадки залежності та летальні випадки.
Батькам радять дотримуватись таких порад:
- Підтримувати дружній контакт із дитиною – це найважливіше, що можуть зробити батьки. Якщо дитині цікавий TikTok, не треба змушувати дитину видалити профіль. Це може викликати обурення та протест.
- Контролювати, щоб дитина вказала свій справжній вік. Якщо дитина зареєструвалася і чесно вказала вік, наприклад, від 13 до 16 років, то із січня 2021 року TikTok автоматично робить її профіль приватним. Це означає, що переглядати відео користувачів молодше 16 років зможуть лише ті, кого схвалив власник сторінки.
- Створіть з дитиною спільну сторінку. У 2020 році TikTok дозволив створювати спільний зі своєю дитиною профіль у соцмережі. Так батьки можуть налаштувати конфіденційність профілю дитини. Наприклад, батькам дозволили встановлювати, скільки часу дитина може проводити в TikTok щодня; обирати, які типи контенту може шукати дитина; а також можливість обрати, який контент неприйнятний для їхньої дитини.
У розділі «Сімейні налаштування» батьки можуть вибрати:
- хто має право коментувати відео дитини;
- хто може бачити профіль дитини;
- хто може бачити відео, які сподобалися дитині.
Водночас батьки не зможуть читати приватні повідомлення дитини.
Функція «Онлайн-благополуччя» допомагає обмежити час, витрачений на соцмережу. Також можна обмежити показ відео, які будуть недоречними для вашої дитини. Щоб активувати функцію, у верхньому правому куті профілю треба натиснути на три крапки. Знайти розділ «Цифровий добробут». Функцію можуть активувати й деактивувати тільки батьки. Можна ввімкнути режим «Керування екранного часу» й поставити бажане обмеження.
Читайте також: Як лозівчанам вберегтися від хакерських атак у публічному Wi-Fi: поради кіберполіції