Водосвяття у локдаун: чи святили лозівчани воду (ДОПОВНЕНО)

У Лозовій 19 січня люди прийшли до храмів, щоб помолитися і освятити воду. Віряни впевнені, на свято Хрещення Господнього вода набуває цілющої сили. На водосвятті у Свято-Смоленському храмі та храмі Андрія Первозванного (нижній храм) люди стояли в черзі, щоб освятити воду.

На свято Хрещення Господнього у храмі було людно, як і в минулому 2020 році. Попри локдаун, люди прийшли до храму, кажуть, хотіли запастися хрещенською водою.

Для вірян це свято, коли вода набуває божественної сили. Лозівчани Наталія та Олексій розповіли, ходять до храму часто. На свято Хрещення Господнього подружжя прийшло помолитися і освятити воду. Свята вода має чудодійну силу, впевнена пані Наталія.

«Одного разу моя сусідка захворіла, втрачала свідомість. Ми напоїли її святою водою і сусідці стало набагато краще. Ми не можемо бути без святої води, тому постійно ходимо з чоловіком до храму», — говорить лозівчанка Наталія.

Лозівчанка Юлія розповіла, що відвідує храм не лише на свята. Дівчина з мамою прийшли освятити воду, щоб у сім’ї був затишок та благодать.

«Святити воду на Водохреще — це сімейна традиція. Щороку я, моя мама та бабуся їдемо до церкви освячувати воду. Нею покропимо домівку, пригостимо членів родини, щоб ніхто не хворів», — говорить вірянка Юлія.

Після богослужіння священнослужителі вітали прихожан зі святом, освячували принесені ємності з водою. Хрещенську воду слід зберігати до наступного свята Водохреща, наголосили віряни.

На Лозівщині цьогоріч не облаштовували офіційного місця для пірнання. У сусідніх Близнюках зробили ополонку у формі хреста.

Фото: група "Позитивчик Близнюківщина"

Минулоріч редакція сайту 05745.com.ua публікувала статтю про пані Віту, яка після крижаної води відчувала мільярд голок по тілу. Лозівчанка не змінює традиції, вона пірнала в ополонку і цьогоріч. 

Фото: сторінка Віти Тарасенко у Facebook


Читайте також: Без масок та карантину: як лозівчани відзначали Водохреща у минулому році

За яким графіком освітлюють вулиці Лозової